Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:00

07:35 15:56

08:23 14:59

-3°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna -10°C
  • Ciśnienie 1034 hPa
  • Wiatr ESE 20 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
101% normy
pm 10
62% normy
Jutro -5°C -12°C
Poniedziałek -4°C -13°C

Burze z gradem nad Polską. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w piątek (12 czerwca) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert wydano dla pięciu województw.

Alertem objęte są województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i dolnośląskie.

Jak informuje IMGW, na wskazanych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz wiatrem w porywach do 80 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Alert w woj. dolnośląskim dotyczy godzin pomiędzy 14 a 21, zaś w reszcie województw od 12.30 do 00.30.

"Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy jeszcze na innych obszarach nie wystąpią burze. Sytuacja jest bardzo dynamiczna" - powiedział rzecznik prasowy IMGW, Grzegorz Walijewski.

Reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy