Burze z gradem nad Polską. IMGW ostrzega

Poniedziałek, 12 czerwca (19:06)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi burzami, które mogą wystąpić w czterech województwach. W niektórych regionach spodziewane są także opady gradu. Na Bałtyku możliwy jest sztorm.

W województwie łódzkim burze z gradem powinny się utrzymywać do godz. 20. Opady deszczu wyniosą od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Mieszkańcy tego regionu powinni uważać na silne podmuchy wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

W województwie lubelskim opady deszczu będą mniejsze, ale porywy wiatru silniejsze - do 90 kilometrów na godzinę. Grad może wystąpić lokalnie. Taka pogoda będzie się utrzymywać do godz. 22.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia także dla województw podlaskiego i świętokrzyskiego. Nie spadnie tam grad, ale wystąpią silne burze.

Tymczasem w województwie pomorskim, w subregionie nadmorskim, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 50 kilometrów na godzinę z porywami do 80. Wiatr będzie wiał z zachodu i północnego-zachodu. Taki stan powinien się utrzymywać do późnego wieczora.

IMGW ostrzega też przed groźnymi zjawiskami w linii brzegowej zachodniej. Może tam dojść do sztormu.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Reklama

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

POLECANE zwiń