Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 17:33

04:14 21:01

18:25 02:23

31°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 31°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
54% normy
pm 10
41% normy
Jutro 29°C 19°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze z gradem. IMGW ostrzega mieszkańców trzech regionów

Mieszkańcy Śląska, Małopolski oraz Podlasia muszą liczyć się z tym, że na tym obszarze mogą wystąpić w piątek burze. Na Śląsku i w Małopolsce może też padać grad.

Reklama

Poza tym piątkowy wieczór i noc będzie ciepła. Popołudniu na południu kraju mogą pojawić się lokalne burze. W nocy przelotnie popada na południowym wschodzie kraju - poinformowała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Reklama

Wzdłuż granicy wschodniej występują burze. Jak zaznaczyła synoptyk, "są to pojedyncze burze i nie ma w nich na razie silnych opadów deszczu ani porywów wiatru". Mogą pojawiać się na tym obszarze lokalnie aż do późnego wieczora. Po południu zagrzmieć może również na południu kraju.

To będzie ciepła noc 


Czeka nas ciepły wieczór i noc. Po południu najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. Tam temperatura wyniesie 25 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze termometry pokażą 20-21 stopni.

W nocy na południowym wschodzie występować będą przelotne opady deszczu. Natomiast w drugiej części nocy, a właściwie nad ranem przelotne opady deszczu pojawią się na Wybrzeżu, na Pomorzu i na krańcach zachodnich. Na przeważającym obszarze będą to słabe opady. "Natomiast najmniej prawdopodobne będą w centrum kraju" - zaznaczyła synoptyk.

Będzie ciepło. Najwyższa temperatura w nocy będzie na zachodzie kraju i wyniesie 15-16 stopni. Na pozostałym obszarze będzie od 10 do miejscami 14 stopni.

Opady, które już nad ranem będą występowały na zachodzie i północy kraju, "związane będą z przesuwaniem się nad Polską strefy chłodnego frontu atmosferycznego" - przekazała Grażyna Dąbrowska.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama