Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:39

07:00 15:41

05:00 15:09

4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr W 17 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
90% normy
pm 10
54% normy
Jutro 5°C 0°C
Środa 5°C -2°C

Burze z gradem i upały. Pogoda w piątek da nam się we znaki

Pogoda w piątek wystawi nas na ciężką próbę. W części kraju pojawią się gwałtowne burze z gradem, zaś mieszkańcy pięciu województw muszą przygotować się na upały. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. Sprawdź prognozę pogody na piątek i dowiedz się, czego można się spodziewać tego dnia.

Choć w dużej części Polski będzie pochmurnie i burzowo, z możliwym lokalnym gradem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też ostrzeżenia I stopnia dotyczące upałów.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

IMGW ostrzega: Pogoda w piątek będzie burzowa i upalna

Jak informuje IMGW, w piątek w całej Polsce - z wyjątkiem terenów nadmorskich, gdzie będzie słonecznie - możliwe będą opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo ich występowania prognozuje się na południu kraju. Tam też możliwe będą burze, również z gradem. W ich trakcie opady deszczu mogą wynieść do 35 mm a wiatr w porywach osiągnąć prędkość do 65 km/h. Podczas burz możliwy będzie również grad.

Zobacz też: Nadchodzi olbrzymie załamanie pogody. Temperatura spadnie nawet o 20 stopni. Zrobi się zimno

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dotyczące burz z gradem dla następujących województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, zachodniej części podkarpackiego, południowo-wschodniej części dolnośląskiego oraz południowej części łódzkiego.

Chłodniej, ale upalnie?

Choć w miejscach opadów deszczu będzie chłodniej (temperatura wyniesie około 20-22°C), to dla obszarów na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolskiej i Kujawach obowiązują ostrzeżenia I stopnia dotyczące upałów. Termometry mogą tam w piątek pokazać nawet 30°C.

Sprawdź też: Tornado zniszczyło mu dom. Wszystko się nagrało

 Z kolei w reszcie kraju, w tym w centrum, należy się spodziewać temperatur w przedziale 25-29°C. Wiatr będzie na ogół słaby i zmienny, północno-wschodni.

Jak pogoda na nas wpłynie

Jak informuje IMGW, w piątek na większości Polski będą występować będą korzystne warunki biometeorologiczne, jednak ze znaczącymi wyjątkami. Na północy kraju, tam gdzie pojawią się upały, w najcieplejszych godzinach dnia warunki pogorszą się do niekorzystnych. Również niekorzystne warunki wystąpią na obszarach objętych burzami.

Może cię zainteresować: Są tak silne, że dostają imiona. Dowiedz się, kto nazywa burze i dlaczego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | burze nad Polską | upał
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy