Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:17

07:25 15:26

14:31 02:42

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr ESE 13 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
140% normy
pm 10
90% normy
Jutro 3°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Burze z gradem i silny wiatr. IMGW ostrzega siedem województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek (6 lipca) ostrzeżenie pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami i burzami z gradem. Alertem objętych jest siedem województw. Może też wystąpić silny wiatr.

Jak podaje IMGW, alert pierwszego stopnia obowiązuje w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim.

Na terenach tych prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h, a nawet 90 km/h. Miejscami może też spaść grad.

Najgorzej na Podkarpaciu

Z kolei alert drugiego stopnia obowiązuje w południowej części województwa podkarpackiego.

Tam synoptycy prognozują wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów może wynieść od 30 mm do 50 mm, a lokalnie do 80 mm. 

Reklama

W trakcie opadów deszczu będą również występować burze z porywami wiatru do 80 km/h. Burze będą występować głównie po południu i w pierwszej połowie nocy. W trakcie burz możliwy jest też grad.

W województwie zachodniopomorskim prognoza obejmuje silny wiatr - w porywach do 80 km/h - w strefie nadmorskiej.

Co oznaczają alerty?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Radzi też, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy