Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:13

5:23 19:57

12:4522:58

22°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr SSE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
31% normy
Jutro 28°C 16°C
Niedziela 27°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze w Wielkopolsce. Tysiące osób bez prądu

Burze, które przeszły w nocy nad Wielkopolską spowodowały liczne uszkodzenia sieci energetycznej. Bez prądu jest ok. 25 tys. odbiorców. W ostatnich godzinach strażacy interweniowali ok. 300 razy. Są też problemy na linii kolejowej między Poznaniem a Kiekrzem.

W północnej i centralnej części Wielkopolski prądu nie ma w ok. 155 miejscowościach. - Około 21 tys. odbiorców jest bez zasilania. Największe problemy są obecnie w okolicach Szamotuł oraz Rawicza  - poinformowała rzeczniczka firmy Enea Operator Danuta Tabaka.

Reklama

Jak przekazała, czas usunięcia awarii zależy od sytuacji na liniach; w większości przypadków sieć zerwały przewracające się drzewa i połamane konary. - Są to okolice małych miejscowości, tam gdzie można je szybko usunąć to kwestia kilku godzin - wyjaśniła Tabaka.

W południowej części województwa, w której prąd dostarcza Energa-Operator w związku z burzami bez prądu jest ok. 4 tys. odbiorców; prądu nie ma 136 stacji transformatorowych.

300 interwencji

Z powodu burz straż pożarna interweniowała w nocy ponad 300 razy. W powiecie słupeckim wiatr uszkodził częściowo dach budynku mieszkalnego. Z kolei w powiecie kościańskim zerwał dach z lokalu gastronomicznego. W trakcie jednej z interwencji drzewo przewróciło się na samochód pożarniczy częściowo go uszkadzając.

Rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt powiedział, że zgłoszenie cały czas jeszcze spływają. - Najwięcej zdarzeń dotyczyło powalonych drzew i złamanych gałęzi - ok. 270. W 20 przypadkach strażacy wyjeżdżali do samochodów uszkodzonych przez spadające gałęzie i przewrócone drzewa. Najwięcej zdarzeń - 130 - było w Poznaniu i powiecie poznańskim - wymienił.

Jak podał  rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, silna burza w rejonie Poznania i powalone drzewa zablokowały w nocy trasę Poznań - Szczecin na odcinku Poznań Wola - Kiekrz. - Zatrzymany został ok. godz. 1 pociąg Świnoujście - Kraków. Utrudnienia dotyczą również sześciu innych pociągów z Poznania w kierunku Szczecina - powiedział Siemieniec.

Około godz. 6 na linii został przywrócony ruch jednym torem; nadal występują utrudnienia.

Zarządca infrastruktury kolejowej przekazał, że w celu ograniczenia utrudnień współpracuje z przewoźnikami. Pasażerowie są informowani o sytuacji; wydano im napoje. Na linii działają służby techniczne i straż pożarna, a komunikaty o utrudnieniach są przekazywane na dworcach i przystankach.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL