Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:19

7:15 17:25

17:285:15

8°C
 • Deszcz
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 996 hPa
 • Wiatr W 18 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
63% normy
pm 10
43% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze w Polsce. Ostrzeżenia dla 15 województw

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem mogą pojawić się niemal w całym kraju - ostrzegają synoptycy. Lokalnie może spaść nawet do 60 milimetrów deszczu. Niewykluczone są podtopienia, zwłaszcza w rejonach górskich. Meteorolodzy prognozują też koniec upałów. Wartości na termometrach wyraźnie spadną.

Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami połączonymi z lokalnymi gradobiciami, bardzo obfitymi opadami deszczu i i wichurami dotyczy piętnastu województw. Nieco spokojniej ma być jedynie na Zachodnim Pomorzu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 40 mm, a w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie nawet do 60 mm. Miejscami może to grozić podtopieniami, szczególnie na obszarach górskich. Najgwałtowniejsze burze pojawiać się będą przede wszystkim na zderzeniu obecnego upalnego powietrza z nadchodzącym z zachodu chłodnym frontem. Wiatr ma osiągać w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Reklama

Na termometrach utrzymają się bardzo wysokie wartości. Najchłodniej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze do 22 stopni Celsjusza, a najgoręcej w  Białymstoku i w Krakowie.  Tam ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, ale wraz z upływem dnia będzie ono wzrastać do dużego. 


We wtorek  za sprawą chłodnego północno-zachodniego powietrza zakończa się upały. Do końca tygodnia będziemy mieli do czynienia ze zmienną letnią pogodą, ale nie powinno być już tak gorąco. - Termometry będą wskazywać poniżej 30 stopni. Lokalnie może być do 26 stopni Celsjusza, ale bez tych zwrotnikowych upałów  - mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Burze mogą się pojawić jeszcze jutro nad Małopolską i Podkarpaciem. Na pozostałym obszarze kraju może padać, ale niezbyt intensywnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama