Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:18

07:12 17:29

18:00 07:47

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1002 hPa
  • Wiatr SSW 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
49% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Burze w Polsce. Ostrzeżenia dla 15 województw

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem mogą pojawić się niemal w całym kraju - ostrzegają synoptycy. Lokalnie może spaść nawet do 60 milimetrów deszczu. Niewykluczone są podtopienia, zwłaszcza w rejonach górskich. Meteorolodzy prognozują też koniec upałów. Wartości na termometrach wyraźnie spadną.

Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami połączonymi z lokalnymi gradobiciami, bardzo obfitymi opadami deszczu i i wichurami dotyczy piętnastu województw. Nieco spokojniej ma być jedynie na Zachodnim Pomorzu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 40 mm, a w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Kielecczyźnie nawet do 60 mm. Miejscami może to grozić podtopieniami, szczególnie na obszarach górskich. Najgwałtowniejsze burze pojawiać się będą przede wszystkim na zderzeniu obecnego upalnego powietrza z nadchodzącym z zachodu chłodnym frontem. Wiatr ma osiągać w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Reklama

Na termometrach utrzymają się bardzo wysokie wartości. Najchłodniej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze do 22 stopni Celsjusza, a najgoręcej w  Białymstoku i w Krakowie.  Tam ma być nawet do 30 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, ale wraz z upływem dnia będzie ono wzrastać do dużego. 


We wtorek  za sprawą chłodnego północno-zachodniego powietrza zakończa się upały. Do końca tygodnia będziemy mieli do czynienia ze zmienną letnią pogodą, ale nie powinno być już tak gorąco. - Termometry będą wskazywać poniżej 30 stopni. Lokalnie może być do 26 stopni Celsjusza, ale bez tych zwrotnikowych upałów  - mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Burze mogą się pojawić jeszcze jutro nad Małopolską i Podkarpaciem. Na pozostałym obszarze kraju może padać, ale niezbyt intensywnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama