Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:59

04:42 20:42

21:48 05:18

24°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr W 15 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
75% normy
pm 10
44% normy
Jutro 27°C 16°C
Środa 26°C 15°C

Burze, silny wiatr i opady śniegu. Meteorolog odradza spacery

W sobotę nie liczmy na większe przejaśnienia. Meteorolog przewiduje, że w niektórych regionach kraju spadnie śnieg lub deszcz, a opadom będą towarzyszyć silne podmuchy wiatru. Nie wyklucza też, że lokalnie pojawią się burze. IMGW wydał ponadto alerty hydrologiczne dotyczące rzek na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

Według prognozy pogody IMGW na sobotę, najbliższe godziny nie będą zachęcały do spacerów na świeżym powietrzu. 

- Niemal w całym kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i tylko lokalnymi rozpogodzeniami. Spodziewamy się opadów każdego rodzaju: deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Możliwe są miejscowe burze - przekazał meteorolog Michał Folwarski. 

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Jak dodał, będzie nam dokuczał umiarkowany i dość silny wiatr, osiągający do 60-65 km/h, z kierunków zachodnich. - W całym kraju temperatury dodatnie. Termometry wskażą od 1 stopnia Celsjusza na krańcach wschodnich do 5 stopni na zachodzie - przekazał.

Reklama

W nocy spadnie śnieg, a temperatura wyniesie około zera

Na noc z soboty na niedzielę także prognozowane są opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Z kolei na krańcach zachodnich i na Wybrzeżu spadnie deszcz. Temperatura minimalna od minus dwóch do zera na przeważającym obszarze kraju. Na Wybrzeżu i zachodzie kraju spodziewane są 2-3 stopnie na plusie. Będzie pochmurno.

Zobacz prognozę dla twojego miasta i regionu

Tylko mieszkańcy wschodniej części kraju mogą liczyć na lokalne przejaśnienia. W całym kraju będzie wiał umiarkowany wiatr, a jego najsilniejsze podmuchy spodziewane są na północnym zachodzie, gdzie mogą osiągać do 55 km/h.

Ostrzeżenia hydrologiczne IMGW. Dotyczą Wielkopolski i Dolnego Śląska

IMGW wydało też nowe ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Przestrzega przed przekroczeniem stanów ostrzegawczych na rzece Widawie (woj. dolnośląskie) oraz w zlewni Orli (woj. dolnośląskie oraz wielkopolskie). 

Nadal obowiązują też alerty przed wysokim stanem wód Bałtyku oraz Zalewu Szczecińskiego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda na sobotę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy