Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:03

04:51 20:33

22:48 09:48

30°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 33°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
40% normy
pm 10
30% normy
Jutro 27°C 16°C
Piątek 26°C 15°C

Burze, ochłodzenie a potem znów upały. Prognoza pogody

Pierwsza połowa tygodnia zapowiada się nieco chłodniej i burzowo. Po chwili oddechu, w piątek powrócą upały. Termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Poniedziałek (17 sierpnia) w całym kraju będzie nadal bardzo ciepło. Najwyższa temperatura - 30 stopni Celsjusza - spodziewana jest w rejonie Szczecina. 29 kresek powyżej zera pokażą też termometry na Mazowszu, Podlasiu i Ziemi Lubuskiej.

Najchłodniej - 26 stopni - będzie na Podkarpaciu i w Małopolsce. 

Jak podaje IMGW, "burze możliwe są niemal w całej Polsce, ale najbardziej prawdopodobne są w południowej połowie kraju". 

Dla południowych powiatów woj. małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego Instytut wydał alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem. Na tych obszarach prognozuje się występowanie burz i gwałtownych ulew od 30 mm do 40 mm, miejscami nawet do 50 mm z porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Reklama

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla woj. małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, a także dla woj. lubelskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego. Spodziewane tam są burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, miejscowo nawet do 40 mm, z porywami wiatru do 80 km/h."Burze będą rozwijać się w postaci izolowanych komórek, miejscami niezorganizowanych klastrów. Możliwe są już w godzinach porannych, ale największą intensywność osiągną po południu. Będą wolno przemieszczać się na północ i północny wschód, ale w rejonach górskich i na południowym wschodzie (strefa "2) mogą być niemal stacjonarne, co może skutkować kumulacjami sum opadów do 50-60 mm" - informuje IMGW. 

Wtorek

We wtorek (18 sierpnia) również w całym kraju będzie bardzo ciepło, ale pochmurno i burzowo. 

Najwyższe temperatury - około 28 stopni - spodziewane są w centralnej części Polski. Najchłodniej będzie na południu - w górach temperatura spadnie tam do około 20 kresek powyżej zera.

Środa

W środę w całym kraju nadal burzowo i pochmurnie. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza w rejonie Katowic do 27 kresek powyżej zera na Warmii i Mazurach. 

Upalny weekend

Po kilku dniach oddechu, w weekend powrócą upały. W piątek (21 sierpnia) w rejonie Zielonej Góry termometry pokażą nawet 33 stopnie, a 32 kreski powyżej zera - w okolicy Szczecina i Poznania.  

Równie gorąca zapowiada się sobota (22 sierpnia). Temperatury powyżej 30 stopni możliwe są niemal w całym kraju.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama