Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:32

04:22 20:58

21:34 04:14

18°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
60% normy
Jutro 25°C 13°C
Wtorek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze nad Polską. Prognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznej i niebezpiecznej pogody. Po upalnych dniach nadeszły gwałtowne burze z opadami deszczu, a lokalnie z gradem. W poniedziałek najgorzej będzie na zachodzie i południu Polski. Temperatury nadal dość wysokie - od 24 do 30 stopni Celsjusza.

Europa północna jest w zasięgu wyżu znad Morza Barentsa. W pozostałych częściach kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Ze wschodu napływa powietrze polarno-kontynentalne, zwrotnikowe powietrze utrzyma się jedynie na południu kraju.

Reklama

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek w większości województw zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie i południu okresami zachmurzenie duże, opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. 

Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu, 26 na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 27 st. na Lubelszczyźnie, 28 stopni w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim, 29 st. C. w Wielkopolsce, na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i Podkarpaciu, do 30 stopni w woj. lubuskim i w Małopolsce.

Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, jedynie w górach i w rejonach podgórskich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach w Karpatach do 10 mm, w Sudetach do 30 mm. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie do 19 st. na Górnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

We wtorek w większości województw zachmurzenie małe, chmury pojawią się tylko na południu i zachodzie kraju. W Sudetach i Karpatach możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w Karpatach lokalnie do 20 mm. 

Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu i Podlasiu, 25 st. na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, 26 stopni na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim,  27 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 28 st. Celsjusza w Wielkopolsce i w woj. lubuskim. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, wschodni.

Jak wyglądała sytuacja pogodowa w waszych miastach? Wypowiedz się!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama