Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:53

07:25 15:26

07:04 15:46

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr W 22 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
22% normy
pm 10
15% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 2°C -1°C

Burze nad Polską. Prognoza pogody na najbliższe dni

Najbliższe dni upłyną pod znakiem dynamicznej i niebezpiecznej pogody. Po upalnych dniach nadeszły gwałtowne burze z opadami deszczu, a lokalnie z gradem. W poniedziałek najgorzej będzie na zachodzie i południu Polski. Temperatury nadal dość wysokie - od 24 do 30 stopni Celsjusza.

Europa północna jest w zasięgu wyżu znad Morza Barentsa. W pozostałych częściach kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych. Ze wschodu napływa powietrze polarno-kontynentalne, zwrotnikowe powietrze utrzyma się jedynie na południu kraju.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek w większości województw zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie i południu okresami zachmurzenie duże, opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. 

Reklama

Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu, 26 na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 27 st. na Lubelszczyźnie, 28 stopni w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim, 29 st. C. w Wielkopolsce, na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Śląsku i Podkarpaciu, do 30 stopni w woj. lubuskim i w Małopolsce.

Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, jedynie w górach i w rejonach podgórskich przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach w Karpatach do 10 mm, w Sudetach do 30 mm. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie do 19 st. na Górnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni.

We wtorek w większości województw zachmurzenie małe, chmury pojawią się tylko na południu i zachodzie kraju. W Sudetach i Karpatach możliwe przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w Karpatach lokalnie do 20 mm. 

Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu i Podlasiu, 25 st. na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu, 26 stopni na Mazowszu, w woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim,  27 stopni w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, 28 st. Celsjusza w Wielkopolsce i w woj. lubuskim. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, wschodni.

Jak wyglądała sytuacja pogodowa w waszych miastach? Wypowiedz się!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy