Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:09

06:17 18:41

08:36 19:55

7°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
30% normy
Jutro 20°C 6°C
Poniedziałek 22°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze nad Polską. Ostrzeżenie dla 10 regionów

Gwałtowne burze połączone z wichurami oraz ulewami i trąby powietrzne przeszły nad Polską. Niestety, prognozy nie są optymistyczne. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami. Niewykluczone są lokalne trąby powietrzne i gradobicia. Ostrzeżenie dotyczy 10 regionów. Upały w końcu odpuszczą i wyraźnie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy w piątek maksymalnie do 18 st. Celsjusza.

Nawałnice, które w nocy i rano przetoczyły się nad Polską, spowodowały bardzo poważne straty. Najgorzej jest na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Małopolsce, Wielkopolsce oraz na Opolszczyźnie. Niestety, spokojnie nie będzie. Burzowy front będzie się teraz przesuwał z zachodu na wschód i przyniesie kolejne wyładowania atmosferyczne połączone z ulewami, wichurami oraz gradobiciami.  Synoptycy ostrzegają, że w burzach może spaść dziś nawet do 50 mm deszczu, a wiatr może osiągać w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Reklama

Ostrzeżenie dotyczy 10 województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. W większości regionów wyraźnie się ochłodzi. Gorąco będzie jedynie na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie. Termometry wskażą tam maksymalnie 30-31 stopni Celsjusza. W pozostałych częściach kraju odetchniemy z ulgą. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni Celsjusza w Gdańsku do 29 stopni Celsjusza w Kielcach. Chmur będzie przybywać, w czasie burz przykryją one niebo. Najwięcej rozpogodzeń na północnym-zachodzie Polski. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr, a w czasie burz silny i porywisty.

W czwartek pogoda ma się uspokoić. Burze już ustąpią i wyraźnie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku, przez 20 stopni Celsjusza w Łodzi, do maksymalnie 24 stopni Celsjusza w Rzeszowie. We wszystkich regionach spodziewane są opady deszczu, na szczęście na ogół przelotne. Dobra wiadomość jest taka, że na słońce też można liczyć. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Piątek niemal wiosenny. Wartości na termometrach jeszcze spadną. Zdecydowanie najchłodniej będzie w Białymstoku i w Łodzi - maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. Nieco cieplej tylko w Krakowie oraz w Rzeszowie. W całym kraju na ogół słonecznie oraz pogodnie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Przelotnie pokropi jedynie na Zachodnim Pomorzu oraz na Warmii i Mazurach. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.
Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama