Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:16

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia

W najbliższych godzinach nad Polską spodziewane są burze oraz opady deszczu i gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe pierwszego i drugiego stopnia dla dziesięciu województw.

Na obszarze województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 do 25 milimetrów na metr kwadratowy, lokalnie do 40 milimetrów. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Reklama

W województwach mazowieckim i opolskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 25 milimetrów na metr kwadratowy, lokalnie do 40 milimetrów. Wiatr może tam wiać z prędkością do 70 km/h. 

Dla województw wielkopolskiego i łódzkiego IMGW prognozuje burze z opadami deszczu od 20 do 30 milimetrów, lokalnie do 40 milimetrów, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Możliwe jest wystąpienie lokalnych opadów do 50 milimetrów na metr kwadratowy.

Najintensywniejsze burze przewidywane są na wschodzie województwa wielkopolskiego.

Lokalnie na wszystkich obszarach spodziewane są opady gradu.

Przed burzami drugiego stopnia z opadami deszczu i lokalnie gradem IMGW ostrzega mieszkańców województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Miejscami może spaść od 25 do 40 milimetrów deszczu na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Alerty pogodowe IMGW dla województw wielkopolskiego i łódzkiego obowiązują od godziny 12 w piątek do godziny 12 w sobotę, dla województwa opolskiego i mazowieckiego od godziny 13 do 23, dla województwa warmińsko-mazurskiego od 13 do północy, a dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego od godziny 10 w piątek do 12 w sobotę.  

Na obszarach, gdzie spodziewane są burze drugiego stopnia, ostrzeżenia obowiązują w piątek od godzin południowych do godziny 23. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne