Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:41

4:25 20:42

19:174:19

24°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 26°C
 • Ciśnienie 1025 hPa
 • Wiatr ESE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
43% normy
Jutro 27°C 15°C
Środa 29°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze nad Polską. Cztery osoby ranne

Cztery osoby ranne - to najnowszy bilans nawałnic, które w czwartek przeszły nad Polską. Trzy osoby zostały poszkodowane po tym, jak na samochody, które prowadziły, przewróciły się drzewa. Czwarta osoba została ranna w związku z zawaleniem się części stodoły.

Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak mówi, że od wczorajszego popołudnia strażacy wyjeżdżali około 1400 razy usuwając skutki nawałnic w całej Polsce. Jak dodaje, interwencje głównie dotyczyły usuwania tysięcy połamanych drzew. Najbardziej ucierpiały województwa: mazowieckie, łódzkie, opolskie, a także województwo małopolskie.

Rzecznik straży pożarnej wyjaśnia, że połamane drzewa powodują utrudnienia w komunikacji drogowej, czy kolejowej. Zaznaczył również, że strażacy zajmują się również wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i domów, a także zabezpieczeniem uszkodzonych budynków.

Reklama

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak po spotkaniu z komendantem głównym państwowej straży pożarnej powiedział, że służby usuwają skutki burz, które wczoraj i dzisiaj przechodzą przez Polskę. Dodał, że straty materialne zostaną podsumowane po zakończeniu akcji ratunkowej.

Nawałnica w Warszawie

Mazowieccy strażacy otrzymali około 800 zgłoszeń w związku z burzami. Służby zabezpieczają uszkodzone dachy i usuwają powalone drzewa i gałęzie - poinformowała w czwartek komenda wojewódzka straży pożarnej w Warszawie.

Około południa burza przeszła nad Warszawą. W stolicy na pl. Wilsona drzewo spadło na samochód osobowy, jedna osoba jest ranna - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak poinformowała PKP PLK, około godz. 12.50 po ulewnym deszczu oraz gradobiciu drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Ruch pociągów na linii dalekobieżnej i aglomeracyjnej został wstrzymany. Na miejsce został skierowany zespół szybkiego usuwania usterek.

Aktualnie sytuacja w stolicy normalizuje się, wszystkie linie kolejowe w warszawskim węźle kolejowym są przejezdne - poinformowały w czwartek ok. godz. 18  PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kujawsko-pomorskie. Najgorzej jest w Bydgoszczy

Po nawałnicach w województwie kujawsko-pomorskim straż pożarna dostała już ponad 100 zgłoszeń - głównie z Bydgoszczy. W Tucholi, Brodnicy i powiecie świeckim wiatr zerwał dachy z budynków. Przewróciło się wiele drzew w całym regionie. Nie ma poszkodowanych.

"W Bydgoszczy przyjęliśmy już ponad 70 zgłoszeń. One się w części powielają, ale tam sytuacja jest najgorsza. W większości przypadków chodzi o pochylone bądź powalone konary drzew. Leżą one na drogach czy parkingach. Na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych" - powiedział PAP dyżurny operacyjny województwa brygadier Piotr Bełcikowski.

Poinformował, że w całym województwie kujawsko-pomorskim straż wyjeżdżała w czwartek do interwencji związanych z pogodą ok. 100 razy.

Podkarpackie. Gdzie najwięcej zgłoszeń?


Rzecznik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marcin Betleja poinformował, że na Podkarpaciu najwięcej zgłoszeń wpłynęło z powiatów: przeworskiego, jarosławskiego, przemyskiego i lubaczowskiego.

"W powiecie przeworskim w Białobokach silny wiatr uszkodził dach na budynku gospodarczym i mieszkalnym, a w Ostrowie na budynku mieszkalnym. W Lipsku w pow. lubaczowskim wiatr częściowo zerwał pokrycie dachowe z domu" - mówił Betleja.

Dodał, że nikt nie został ranny.


Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama