Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:02

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 11 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
66% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Burze i wiatr do 100 km/h. Wysłano alert RCB

​Coraz silniejsze burze wkraczają od południowego zachodu nad województwa śląskie i małopolskie - podało w niedzielę przed godziną 18:00 IMGW. Do mieszkańców sześciu województw wysłano alert RCB. Jak informuje w niedzielę wieczorem Instytut, nad Polskę z południa nasuwają się komórki burzowe niosące silne opady deszczu.

Niedzielny wieczór zapowiada się burzowo. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, coraz silniejsze wyładowania wkraczają od południowego zachodu nad województwa śląskie i małopolskie.

Komórki burzowe, które nasuwają się nad Polskę, niosą ze sobą intensywne opady deszczu. 


Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Alert RCB dla sześciu województw

Wcześniej w niedzielę do mieszkańców woj. małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego oraz części Mazowsza wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, silnym wietrze, ulewnym deszczu i gradzie.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia dla czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Jak podano w komunikacie, w tych rejonach jest ryzyko wystąpienia silnych ulew lub deszczu nawalnego, a także gwałtownych, a nawet niszczycielskich porywów wiatru oraz opadów bardzo dużego gradu o średnicy przekraczającej 5 cm. Możliwe są też trąby powietrzne.

Możliwe podtopienia

RCB zastrzega, że możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Należy także zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Poniedziałek spokojniejszy

- W poniedziałek będzie już dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia - powiedziała synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Temperatura wyniesie maksymalnie 23 st. C.

Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze niż niedzielne. Przewidywane są przelotne opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, najchłodniej będzie w górach - 19 st. C oraz nad morzem - 20 st. C, a najcieplej na południowym wschodzie Polski - 23 st. C.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską | deszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje