Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:41

07:17 15:30

15:34 04:44

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr WNW 17 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
127% normy
Jutro 2°C -1°C
Niedziela 1°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze i ulewy przesuwają się z zachodu w kierunku Polski

Zalane ulice, poprzewracane drzewa: gwałtowne burze i oberwania chmury przeszły w ostatnich dniach przez Niemcy. Przesuwają się w kierunku Polski.

Trzy osoby przypłaciły życiem gwałtowne burze, jakie przeszły nad Nadrenią Północną-Westfalią i Badenią-Wirtembergią. W Monastyrze utonął w piwnicy ponad 73-letni mężczyzna, kiedy chciał sprawdzić, czy piwnica nie jest zalana. 

Reklama

Dwóch kierowców zginęło w wypadkach podczas oberwania chmury, jeden pod Monastyrem, drugi w Badenii-Wirtembergii.

Ze względu na wichury i ulewy odwołane zostały liczne loty we Frankfurcie nad Menem. Do wtorku wieczorem anulowano 92 loty. W dwunastu przypadkach musiała zostać zmieniona trasa lotów, m.in. do Stuttgartu i Kolonii.

W Monastyrze zanotowano niewiarygodne opady z 206 litrami wody na metr kwadratowy. Według służb meteorologicznych w całej Nadrenii Północnej-Westfalii w normalnych warunkach przez wszystkie trzy letnie miesiące spada przeciętnie 240 litrów wody na metr kwadratowy.

- W nadchodzących dziesięcioleciach zdecydowanie częściej będzie dochodziło do takich anomaliów - prognozuje Guido Halbig z regionalnego biura Niemieckiej Służby Meteorologicznej (DWD) w Essen. Miasta już powinny się do tego przygotować.

Fala niepogody przesuwa się na wschód

Burze z silnymi opadami deszczu przeszły we wtorek wieczorem także nad Berlinem i Brandenburgią. Jak wszędzie zostawiły po sobie zalane ulice i piwnice, powyrywane z korzeniami drzewa. Także na środę DWD zapowiada w Brandenburgii silne burze.

W Szlezwiku-Holsztynie z kolei wtorek (29.07) był tak gorącym dniem, że nie można było otworzyć mostu zwodzonego nad zatoką Schlei. Dziesiątki jachtów utkwiło czekając na podniesienie mostu. Z powodu upału rozszerzyła się i zaklinowała część mostu. - Tego jeszcze nie było - skomentował rzecznik policji wodnej.

Podczas gdy w zachodnich landach pogoda się normalizuje, Niemiecka Służba Meteorologiczna ostrzega przed burzami i urwaniem chmury na wschodzie Niemiec. Sytuacja ma się uspokoić dopiero pod koniec tygodnia.

dpa / Elżbieta Stasik, Redakcja Polska Deutsche Welle

CZYTAJ TAKŻE - Prognozy: Gwałtowne burze na koniec lipca i bardzo upalny początek sierpnia

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Deutsche Welle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | burza | ulewa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje