Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:48

07:15 17:24

18:37 10:11

8°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
31% normy
pm 10
22% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

Burze i ulewne deszcze. IMGW ostrzega 13 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami i burzami z gradem. Alert wprowadzono aż w trzynastu województwach.

We wszystkich czternastu województwach wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia, co oznacza, że na ich terenie przewiduje się  wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, a nawet zagrażać życiu.

Przed ulewnymi deszczami IMGW ostrzega województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, zachodnio-pomorskie oraz pomorskie.

Niebezpiecznych burz z gradem powinni spodziewać się mieszkańcy: Małopolski, Podkarpacia oraz  Świętokrzyskiego. Z kolei gwałtowne burze wystąpią w województwach: mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

Reklama

Zalana droga w woj. dolnośląskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już donosi o pierwszych skutkach ulewnych deszczy. Na drodze krajowej nr 3, na odcinku Legnica - Lubin, w miejscowości Rzeszotary (woj. dolnośląskie) z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych doszło do zalania drogi. Przez długi czas ruch odbywał się tam wahadłowo.

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar jest pod wpływem niżów z układami frontów.

Polska aktualnie znajduje się w zatoce niżowej, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Nad wschodnią część kraju, z południa, napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza, a nad pozostały obszar kraju, z zachodu, chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL