Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:07

06:15 19:05

11:12 04:20

4°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
92% normy
pm 10
60% normy
Jutro 15°C 7°C
Sobota 11°C 2°C

Burze i silny wiatr w Polsce. Ponad 2,7 tys. interwencji straży pożarnej

"Do godziny 6 w czwartek Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,7 tys. interwencji związanych z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych" - przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP. W czasie burz zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Z informacji przekazanych w czwartek przez Państwową Straż Pożarna wynika, że do godz. 6 odnotowano w całym kraju 2744 interwencje związanie z burzami i silnym wiatrem, z czego ok. 2,6 tys. zgłoszono do północy w środę (26 sierpnia). Najwięcej zdarzeń miało miejsce w województwach: łódzkim (903), mazowieckim (707) i wielkopolskim (345).

Jak poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, według danych na godz. 6 - w czwartek bez prądu pozostaje 25 tys. odbiorców. Najwięcej w województwie łódzkim - 16,5 tys. i mazowieckim - 7,2 tys.

Reklama

W związku z burzami do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Pilica w powiecie grójeckim na Mazowszu, gdzie na wracającego pieszo do domu 46-latka spadł ciężki konar drzewa. Mimo reanimacji, mężczyzna zmarł.

Niewielkie obrażenia odniosły również dwie osoby w województwach: mazowieckim i dolnośląskim. W Warszawie przy ul. Zamiennej oberwana gałąź spadła na kobietę, została przewieziona na obserwację do szpitala. Z kolei w Głogowie oberwana gałąź raniła mężczyznę.

Państwowa Straż Pożarna informuje, że docierają do niej kolejne zgłoszenia związane z burzami ze środy. 

Kolejne ostrzeżenia IMGW

W czwartek (27 sierpnia) IMGW wydało ostrzeżenia przed kolejnymi burzami i burzami z gradem.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województw: pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a także dla północnej części województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na podanym obszarze IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru od 75 do 90 km/h.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W tych województwach IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może pojawić się grad.

W województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim ostrzeżenia obowiązują do godz. 20 w czwartek. Natomiast w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim do godz. 21.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy