Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:28

07:10 16:29

16:51 08:41

-2°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -8°C
  • Ciśnienie 1036 hPa
  • Wiatr NNW 15 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
27% normy
Jutro -1°C -5°C
Wtorek 1°C -5°C

Burze i ostrzeżenia trzeciego stopnia. Rozesłano alerty RCB

W środę oraz w nocy z środy na czwartek możliwe są burze, ulewny deszcz i bardzo silny wiatr. Lokalnie spadnie grad, niewykluczone są podtopienia. Najgorsze warunki będą w północno-zachodniej części Polski - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wydanym po południu alercie. Z kolei IMGW wydało ostrzeżenia 3. stopnia dla niektórych regionów.

"Uwaga! Dziś i w nocy burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia" - głosi alert RCB rozesłany drogą sms-ową.

Na Twitterze RCB przypomina zaś, żeby podczas burz unikać otwartych przestrzeni, nie chować się pod drzewami oraz zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. W związku z burzami możliwe są też przerwy w dostawie prądu.

"Najbardziej padać będzie w północno-zachodniej części Polski, gdzie IMGW wprowadził 3., najwyższy stopień ostrzeżeń" - dodało RCB.

Alerty 3. stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował w środę ostrzeżenia o intensywnych opadach deszczu z burzami w woj. lubuskim. Dla powiatów gorzowskiego, Gorzowa Wlkp., krośnieńskiego, słubickiego i sulęcińskiego wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia.

Reklama

Zgodnie z nim, w tych powiatach w środę od godz. 14 do 24 są prognozowane opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu do 90 mm, lokalnie do 100 mm. Opadom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 90 km/h.

Z kolei dla powiatów międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego i świebodzińskiego ostrzeżenie ma teraz drugi stopień zagrożenia od godz. 14 do 24. Przewidywane są opady na poziomie od 50 mm do 90 mm, którym mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 90 km/h.

Dla pozostałych lubuskich powiatów, czyli nowosolskiego, wschowskiego, Zielonej Góry, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego, obowiązuje wcześniejsze ostrzeżenie pierwszego stopnia mówiące o opadach od 20 mm do 40 mm, możliwych burzach i porywach wiatru do 80 km/h. Zjawiska mogą występować do godz. 18.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opisanych wyżej zjawisk określono na 80 proc.

Niespokojnie w Zachodniopomorskiem

Trzeci stopień zagrożenia obowiązuje na zachodzie województwa zachodniopomorskiego

Silne i umiarkowane opady deszczu prognozowane są w powiatach: goleniowskim, gryfińskim, kamieńskim, myśliborskim, polickim, pyrzyckim, a także w Szczecinie i Świnoujściu. Mogą im towarzyszyć burze z porywami wiatru do 80 km/h, miejscami może też spaść grad.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje natomiast w środkowej i wschodniej części województwa: w powiatach białogardzkim, choszczeńskim, drawskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, łobeskim, sławieńskim, stargardzkim, szczecineckim, świdwińskim i wałeckim.

Opady deszczu mogą tam być umiarkowane i okresami silne. Mogą także wystąpić burze z porywami wiatru do 80 km/h, a miejscami grad.

Małopolska z ostrzeżeniami

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem dla dwóch powiatów - nowosądeckiego i gorlickiego - wydał w środę po południu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla pow. tarnowskiego i dąbrowskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Alert obowiązuje do godziny 6 rano w czwartek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad" - podano w ostrzeżeniu.

Dla pow. tarnowskiego i dąbrowskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. IMGW prognozuje burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Możliwy grad.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy