Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:23

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
168% normy
pm 10
140% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze i nawałnice dotknęły Polskę. Strażacy walczą z ich skutkami

Awarie stacji transformatorowych, zerwane dachy, przewrócone drzewa - to skutki gwałtownych burz, które przeszły w nocy z piątku na sobotę nad Polską. W dotkniętych przez gwałtowne zjawiska pogodowe województwach trwa usuwania szkód i szacowanie strat.

W Łódzkiem w powiecie tomaszowskim, radomszczańskim oraz łowickim doszło do wyłączenia linii wysokiego napięcia 110 kV oraz średniego napięcia. Około 16 000 odbiorców pozbawionych było energii elektrycznej. Według stanu na godz. 7.00 około 1600 odbiorców nadal jest pozbawionych energii elektrycznej. W Bednarach (pow. łowicki) na skutek burzy doszło do uszkodzenia urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zatrzymano 5 pociągów Intercity oraz 2 pociągi Kolei Mazowieckich na niemal 2 godziny. Awarię usunięto o godz. 21:25.

Reklama

Z kolei w Małopolsce w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Białce Tatrzańskiej (powiat tatrzański) w wyniku burzy, której towarzyszyły intensywne opady deszczu, gradu oraz silny wiatr, doszło do uszkodzenia pokryć dachowych na 24 budynkach. Straż pożarna odnotowała 50 interwencji.

Na Mazowszu po burzy, która przeszła nad województwem 35000 odbiorców pozbawionych zostało energii elektrycznej. Trwają prace w celu naprawy sieci elektroenergetycznych.

W województwie podlaskim w powiecie łomżyńskim, bielskim i suwalskim w wyniku burz awarii uległo 116 stacji transformatorowych.

Straż Pożarna interweniowała 239 razy

Na terenie całego kraju Straż Pożarna interweniowała 239 razy głownie usuwając skutki opadów deszczu, gradu i silnego wiatru.

IMGW wydał 7 ostrzeżeń hydrologicznych 2. stopnia dotyczących możliwości gwałtownych wzrostów stanów wody w obszarach występowania silnych ulew na terenie województw: śląskiego (górna Warta, zlewnia górnej Odry, Małej Wisły, Przemszy i Soły), małopolskiego (zlewnia Skawy, Raby, Dunajca, Uszwicy i górnej Wisłoki), świętokrzyskiego (zlewnia Nidy, Czarnej Staszowskiej, Kamiennej i Koprzywianki), opolskiego i dolnośląskiego.

Ponadto obowiązują 4 ostrzeżenia hydrologiczne 1. stopnia dotyczące możliwości gwałtownych wzrostów stanów wody w obszarach występowania silnych ulew na terenie województw: łódzkiego (zlewnia Pilicy, Bzury, Warty i Prosny), wielkopolskiego (dopływy Prosny i środkowej Warty) i opolskiego (zlewnia górnej Prosny oraz Liswarty).

Według danych IMGW możliwe burze na południowym wschodzie i w centrum.

Dowiedz się więcej na temat: burza | gradobicie | nawałnica | pogoda | nawałnice | burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje