Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:17

06:32 18:20

21:44 14:36

11°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
45% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Burze i intensywne opady w Polsce. Ostrzeżenia dla dziesięciu regionów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami dla ośmiu regionów. Alertami objęto w całości województwa: lubelskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano również dla niektórych powiatów w województwach:, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim. W pasie od Świnoujścia do powiatu sławieńskiego mogą wystąpić też burze z gradem.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

Ostrzeżenie na Pomorzu dotyczy powiatów: nowodworskiego, malborskiego, tczewskiego, gdańskiego, kościerskiego, kartuskiego, bytowskiego, słupskiego, lęborskiego, puckiego, wejherowskiego, Słupska, Gdyni, Sopotu, Gdańska.

"Ulewy nie będą katastrofalne"

Reklama

Z komunikatu IMGW wynika, że w nocy z niedzieli na poniedziałek w objętych alertami regionach na południu kraju prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 20 mm do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk synoptycy oszacowali na 80 proc.

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik ocenił, że ulewy "nie będą raczej katastrofalne". - To nie będą bardzo silne burze. Będą lokalne, nie będą miały charakteru niszczącego - podkreślił.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy