Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:05

07:31 15:23

16:09 09:05

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr SW 11 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
62% normy
pm 10
34% normy
Jutro 2°C -1°C
Sobota 1°C -2°C

Burze i grad, w weekend upały. Prognoza pogody

Burze, grad i ulewy mogą wystąpić w czwartek na południu, wchodzie i w centrum kraju. Piątek też zapowiada się burzowo. Wyraźna poprawa pogody spodziewana jest w weekend.

Burze kolejny dzień dadzą się we znaki mieszkańcom wielu regionów kraju. Jak informuje IMGW, burze wystąpią na południu, wschodzie i w centrum kraju. W rejonach burz miejscami możliwe są ulewy, a suma opadów może sięgać 40 mm. Lokalnie może spaść grad. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, a także w części mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza w rejonie Szczecina i Gdańska do 27 kresek powyżej zera w centralnej Polsce i na Śląsku.

Reklama

Piątek

W piątek w całej Polsce będzie nieco chłodniej.Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 na Podkarpaciu.

Niebo nad wschodnią częścią kraju spowiją chmury. Spodziewane też są burze. Więcej przejaśnień na zachodzie i w centrum, ale tam też może zagrzmieć i popadać. 

Sobota

W sobotę pogoda się uspokoi. Będzie dość słonecznie, z niewielkimi zachmurzeniami. 

Najcieplej będzie w Wielkopolsce - termometry pokażą tam 27 kresek powyżej zera. W centralnej i południowej Polsce od 24 do 26 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej na wybrzeżu - w Mikołajkach i w Łebie słupki rtęci zatrzymają się na 21 stopniach.

Niedziela

Niedziela zapowiada się upalnie. W Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Kielcach temperatura wyniesie 28 stopni Celsjusza. Na południu kraju 27 kresek powyżej zera.

Chłodniej na północy kraju. W rejonie Gdańska i Szczecina termometry pokażą 24 kreski powyżej zera. 

W całej Polsce spodziewane jest Słońce z przejściowymi zachmurzeniami. W rejonie Szczecina i Białegostoku możliwe przelotne opady deszczu.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy