Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:34

06:32 18:20

21:44 14:36

8°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr E 15 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Burze, grad i upał. Alerty pierwszego i drugiego stopnia

W poniedziałek w kraju spodziewane są opady deszczu oraz burze z gradem. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami dla pięciu województw. Również w pięciu województwach obowiązują ostrzeżenia przed upałem.

Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik poinformował, że poniedziałek to kolejny dzień, w czasie którego prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze. - Najsilniejsze z tych burz będą występować w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę - powiedział. Jak wskazał, burzom w tej części kraju towarzyszyć mogą opady deszczu wynoszące od 30 do 40 mm. Niewykluczone są porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h oraz niewielki grad.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Opady możliwe są również na pozostałym obszarze kraju, jednak zjawiska w czasie burz powinny być już nieco słabsze.  W najcieplejszym momencie dnia we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju na termometrach nadal zobaczymy 30-31 st. Celsjusza. Nieco chłodniej ma być na zachodzie i nad morzem, gdzie temperatury wahać się będą od 26 do 28 stopni Celsjusza.

Reklama

- Na obszarach górskich będzie komfortowa temperatura w granicach 24-25 stopni Celsjusza, ale turystów, którzy wybierają się na szlaki górskie, muszę przestrzec, że tam również spodziewane są przelotne opady deszczu i burze - powiedział Ogrodnik.

Ostrzeżenia IMGW

Alerty o upale, wydane w niedzielę, cały czas obowiązują w pięciu województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim oraz dla części województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Temperatura maksymalna w dzień będzie wahać się między 28 a 31 stopniami Celsjusza, natomiast temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza.

Alerty przed burzami obejmują pięć województw: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, łódzkie i lubelskie. Na Mazowszu wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama