Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:48

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Burze, a nawet grad. Zmienna pogoda w niemal całej Polsce

W środę po południu na zachodzie i północnym zachodzie słabe burze, a nawet niewielkie opady gradu. W pozostałej części Polski zmienne zachmurzenie. Ładnie tylko na południowym wschodzie – informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

- Dzisiejsze popołudnie na przeważającym obszarze kraju upłynie nam pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem. Cały czas ładnie powinno być w Polsce południowo wschodniej. Tam nie prognozujemy opadów deszczów - powiedziała Dąbrowska.

Natomiast na zachodzie i północnym zachodzie chmur jest więcej. Zachmurzenie zaczyna powoli przybierać na sile i będą pojawiać się opady deszczu.

Opady do 10 mm

- Na tym obszarze spodziewamy się popołudniowych burz. Na razie ich jeszcze nie widać, ale już pierwsze chmury związane z burzami się pojawiają. Póki co, jest za mało energii, aby te burze się rozwinęły - wyjaśniła.

Reklama

Burze prognozowane są, jako słabe, dające opady deszczu do 10 mm. Porywy wiatru nie powinny przekraczać podczas burz 65 km/h. Niewykluczone są również drobne opady gradu.

Obecnie w kraju temperatura od 13 do 18 stopni i już nam nie wzrośnie. Tylko miejscami na południowym wschodzie może osiągnąć maksymalnie 20 stopni.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy