Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:04

04:40 20:44

20:54 02:29

19°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
20% normy
Jutro 33°C 18°C
Wtorek 27°C 16°C

Burze, a nawet grad. Zmienna pogoda w niemal całej Polsce

W środę po południu na zachodzie i północnym zachodzie słabe burze, a nawet niewielkie opady gradu. W pozostałej części Polski zmienne zachmurzenie. Ładnie tylko na południowym wschodzie – informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

- Dzisiejsze popołudnie na przeważającym obszarze kraju upłynie nam pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem. Cały czas ładnie powinno być w Polsce południowo wschodniej. Tam nie prognozujemy opadów deszczów - powiedziała Dąbrowska.

Natomiast na zachodzie i północnym zachodzie chmur jest więcej. Zachmurzenie zaczyna powoli przybierać na sile i będą pojawiać się opady deszczu.

Opady do 10 mm

- Na tym obszarze spodziewamy się popołudniowych burz. Na razie ich jeszcze nie widać, ale już pierwsze chmury związane z burzami się pojawiają. Póki co, jest za mało energii, aby te burze się rozwinęły - wyjaśniła.

Reklama

Burze prognozowane są, jako słabe, dające opady deszczu do 10 mm. Porywy wiatru nie powinny przekraczać podczas burz 65 km/h. Niewykluczone są również drobne opady gradu.

Obecnie w kraju temperatura od 13 do 18 stopni i już nam nie wzrośnie. Tylko miejscami na południowym wschodzie może osiągnąć maksymalnie 20 stopni.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama