Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:06

07:28 15:24

21:04 12:39

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr ESE 20 km/h
58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
117% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 3°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Bułgaria: Atak zimy, śnieg sparaliżował kraj

Obfite opady śniegu sparaliżowały w sobotę ruch drogowy w Bułgarii. Nie jeździ też część pociągów, a czarnomorski port Warna jest zamknięty z powodu silnego wiatru. Na południu ogłoszono stan klęski żywiołowej. W kilkuset miejscowościach nie ma prądu.

Najtrudniejsze warunki panują na zachodzie kraju, gdzie według danych dystrybutora prądu CEZ Bułgaria pozbawionych elektryczności jest ponad 90 tys. gospodarstw, w tym 1500 w stolicy.

W środkowej części kraju prądu nie ma w ok. 200 miejscowościach w okolicach Gabrowa i Wielkiego Tyrnowa. Drogi są na ogół nieoczyszczone i trudno przejezdne.

Reklama

Na południu pozbawionych elektryczności jest ponad 300 miejscowości. Przez kilkanaście godzin prądu nie było w mieście Smolan, co unieruchomiło m.in. stacje benzynowe. W wielu miejscowościach nie działają telefony komórkowe.

Na południowym wschodzie rzeka Arda występuje z brzegów, może tam dojść do powodzi. Miejscami nieprzejezdna jest magistrala, prowadząca do największego przejścia granicznego z Turcją Kapitan Andreewo.

Sytuacje utrudniają trwające nadal opady. Miejscami pokrywa śnieżna sięga 50 cm.

Z Sofii Ewgenia Manołowa

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje