Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:24

04:14 21:00

18:51 01:56

23°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr NW 20 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
26% normy
Jutro 23°C 12°C
Piątek 28°C 18°C

Boże Ciało i Dzień Dziecka w cieniu burz. Pogoda nie zachwyci

Boże Ciało i Dzień Dziecka w tym roku nie zachwycą pogodą. Burze nie znikną, więc musimy się szykować nie tylko na ulewy i gradobicie, ale też na silny wiatr, wiejący w porywach do 90 km/h. Sprawdź prognozę pogody na długi weekend.

Boże Ciało upłynie pod znakiem niezwykle wymagającej aury. Nie będzie to jednak jedyny taki dzień w trakcie długiego weekendu. Burze i ulewy nie ustąpią w kolejnych dniach i pojawią się między innymi w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Boże Ciało 2024: Pogoda z niebezpiecznymi zjawiskami

Wypadająca w tym roku w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, będzie dniem pochmurnym i ciężkim pogodowo. W całej Polsce mogą występować burze. W wielu miejscach trzeba będzie się liczyć z przelotnymi opadami deszczu. W trakcie burz możemy mieć do czynienia z prawdziwymi ulewami, niosącymi od 25 do 40 mm wody. Lokalnie może spaść nawet 50 mm deszczu.

Burzom towarzyszyć będą też prawdziwe wichury. Miejscami porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h, a na północy Polski do 90 km/h.

Dzień będzie podobny do tych, z którymi ostatnio mieliśmy do czynienia. Oznacza to, że oprócz silnych burz i nawałnic będziemy też zmagać się z wysokimi temperaturami, przez co miejscami może być parno i duszno. W Boże Ciało termometry pokażą od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 22-25 stopni na południu i zachodzie kraju, do 26, a nawet 29 stopni Celsjusza w centrum i na północnym wschodzie Polski.

Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich, gdzie będzie od 17 do 21 st. C.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to święto nakazane, czyli obowiązkowe. Oznacza to, że w Boże Ciało trzeba iść do kościoła, jeśli jest się praktykującym katolikiem.

W kościołach odbywają się wówczas procesje uliczne, podczas których niesiony jest Najświętszy Sakrament. Procesje Bożego Ciała co roku odbywają się w parafiach w całej Polsce. Najnowsze prognozy wskazują, że w tym roku pogoda nie wszędzie będzie łaskawa, więc wierni uczestniczący w procesji powinni na wszelki wypadek wyposażyć się w parasole lub kurtki przeciwdeszczowe.

Prognoza pogody na Dzień Dziecka 2024: Burz nie zabraknie

W tym roku Boże Ciało wypada 30 maja, czyli niedługo przed Dniem Dziecka, które co roku ma miejsce 1 czerwca. W tak krótkim terminie pogoda się nie zmieni i dalej będzie bardzo nieprzyjemna. Przez cały długi weekend będziemy musieli liczyć się z burzami i ulewami w wielu miejscach Polski. 

Pogoda w piątek nie poprawi się. Wciąż burze i przelotne opady deszczu będą obecne w wielu miejscach Polski. Podczas burz w porywach może wiać do 70 km/h. Termometry pokażą od 22 do 27 stopni Celsjusza, zaś najchłodniej będzie nad morzem i terenach podgórskich: od 17 do 20 stopni.

Dzień Dziecka wypada w tym roku w sobotę. To również będzie pochmurny i wymagający pogodowo dzień. W dalszym ciągu burze i przelotne opady deszczu mogą występować na terenie całego kraju. Burze mogą przynieść wiatr osiągający w porywach prędkość do 70 km/h. Wciąż będzie ciepło: od 23 do 28 st. C w przeważającej części kraju.

Chłodniej będzie na południowym zachodzie: od 21 do 23 stopni Celsjusza. Nad morzem i na południowym zachodzie temperatury wyniosą od 17 do 20 stopni.

Według prognoz IMGW tego typu burzowa i deszczowa pogoda utrzyma się przez cały weekend, więc niedziela będzie wyglądać podobnie. Początek przyszłego tygodnia również nie przyniesie poprawy aury.

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy