Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:51

5:32 17:54

8:521:00

3°C
 • Zachmurzenie umiarkowane
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1006 hPa
 • Wiatr ENE 6 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  5
  Średnie

  Warunki atmosferyczne stwarzają średnie ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

92
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Mocno zanieczyszczone
pm 2.5
372% normy
pm 10
290% normy
Jutro 8°C -3°C
Niedziela 10°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

"Bomba baryczna" i silny sztorm na Północnym Atlantyku

Brytyjski urząd meteorologiczny ostrzega, że mogą zostać zalane tereny przybrzeżne. W mediach pokazano już zdjęcia potężnych fal rozbijających się o falochrony, nabrzeża i skały.

Wichura spiętrza na otwartym morzu fale do 18 metrów wysokości. Słabną one nieco w miarę zbliżania się do lądu, ale i tak zagrażają wielu osadom na wyspach i na wybrzeżu Szkocji. Sztorm jest spowodowany tak zwaną "bombą baryczną".

Dyżurny synoptyk BBC wyjaśniał, że jest to pochodna terminu meteorologicznego 'cyklogeneza wybuchowa'. "Oznacza on sytuację, kiedy ciśnienie w oku burzy spada gwałtownie. Według definicji - o 24 milibary w ciągu 24 godzin." - mówił.

Policja reguluje ruch na szczególnie wystawionych na wichurę odcinkach dróg. Na wschodzie Szkocji, na moście wiszącym nad Forth pod Edynburgiem, utworzył się korek, gdyż przerażony kierowca jednej z ciężarówek pozostawił ją i zbiegł, a rozchwiany pojazd zablokował pas ruchu. Na zachodnim wybrzeżu wysokie fale opóźniają ruch pociągów na nadmorskim odcinku linii na zachód od Glasgow.

Zeszłej zimy morze i potężne wichury zdewastowały wiele domów i odcinków dróg w Walii oraz zachodniej i południowej Anglii, podmywając między innymi jedyne połączenie kolejowe z Kornwalią.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy