Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:05

5:25 19:55

1:5523:25

27°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 28°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr SW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  8
  Znakomite

  Znakomita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca dużej aktywności komarów
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
39% normy
Jutro 27°C 16°C
Poniedziałek 29°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

"Bomba baryczna" i silny sztorm na Północnym Atlantyku

Brytyjski urząd meteorologiczny ostrzega, że mogą zostać zalane tereny przybrzeżne. W mediach pokazano już zdjęcia potężnych fal rozbijających się o falochrony, nabrzeża i skały.

Wichura spiętrza na otwartym morzu fale do 18 metrów wysokości. Słabną one nieco w miarę zbliżania się do lądu, ale i tak zagrażają wielu osadom na wyspach i na wybrzeżu Szkocji. Sztorm jest spowodowany tak zwaną "bombą baryczną".

Dyżurny synoptyk BBC wyjaśniał, że jest to pochodna terminu meteorologicznego 'cyklogeneza wybuchowa'. "Oznacza on sytuację, kiedy ciśnienie w oku burzy spada gwałtownie. Według definicji - o 24 milibary w ciągu 24 godzin." - mówił.

Policja reguluje ruch na szczególnie wystawionych na wichurę odcinkach dróg. Na wschodzie Szkocji, na moście wiszącym nad Forth pod Edynburgiem, utworzył się korek, gdyż przerażony kierowca jednej z ciężarówek pozostawił ją i zbiegł, a rozchwiany pojazd zablokował pas ruchu. Na zachodnim wybrzeżu wysokie fale opóźniają ruch pociągów na nadmorskim odcinku linii na zachód od Glasgow.

Zeszłej zimy morze i potężne wichury zdewastowały wiele domów i odcinków dróg w Walii oraz zachodniej i południowej Anglii, podmywając między innymi jedyne połączenie kolejowe z Kornwalią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL