Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:20

4:25 20:42

19:174:19

15°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 16°C
 • Ciśnienie 1024 hPa
 • Wiatr N 4 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
84% normy
pm 10
55% normy
Jutro 27°C 15°C
Środa 29°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Białystok: Sytuacja opanowana, drogi przejezdne

"Po niedzielnej ulewie w Białymstoku drogi są przejezdne, normalnie funkcjonuje komunikacja miejska, sytuacja jest opanowana" - oceniło dzisiaj rano Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku.

"W niedzielę po południu w ciągu dwóch godzin w mieście spadły 54 litry wody na metr kwadratowy, deszcz utrzymywał się do godzin nocnych, łącznie spadły 84 litry wody na metr kwadratowy" - poinformowało centrum zarządzania kryzysowego w Białymstoku. 

Reklama

Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski powiedział dzisiaj rano w Polskim Radiu Białystok, że to norma opadów z półtora miesiąca. Podkreślił, że najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Straty i szkody nie są oszacowane.

"Wiele głównych ulic, skrzyżowań zmieniło się w potoki wody, nie były przejezdne, tak dużej ilości wody nie była także w stanie przyjąć rzeka Biała, ani inne cieki wodne, również systemy odprowadzania wody nie dały rady przyjąć tak dużej ilości wody" - powiedział dyrektor Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Marian Maciejewski. Dodał, że dziś miejscami przy ulicach może być jeszcze woda do wysokości krawężnika.  

Rzecznik podlaskich strażaków, Marcin Janowski, powiedział, że w związku z ulewą w Białymstoku straż dostała ok. 200 zgłoszeń, ale nie wszystkie wymagały interwencji - tych podjęto 47. Strażacy musieli już na etapie zgłoszeń dokonywać ich oceny. Powiedział, że do największych strat - oszacowanych na 50 tys. zł - należą te poniesione przez Instytut Medycyny Innowacyjnej. Woda dostała się przez kratkę ściekową i od środka zalała biura.

Marian Maciejewski powiedział, że w akcji w mieście brało udział 220 osób ze wszystkich służb. Z informacji na portalach społecznościowych wynika również, że w mieście pomagali strażacy ochotnicy z sąsiednich miejscowości. Sytuacja została opanowana około godz. 2-3 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Służby ratunkowe sukcesywnie, zgodnie z kategoriami ważności, udrażniały przejazd, wypompowując wodę.  

Z informacji przekazanych przez spółki komunikacyjne wynika, że autobusy miejskie kursują dzisiaj normalnie. Na 9.00 rano prezydent zwołał posiedzenie miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama