Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:55

7:15 17:25

17:285:15

6°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 2°C
 • Ciśnienie 1014 hPa
 • Wiatr SW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

28
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
67% normy
pm 10
47% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 10°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Będzie upalnie. IMGW ostrzega też przed burzami z gradem

Nawet 32 stopnie Celsjusza mogą pokazać termometry w długi weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada także burze z gradem.

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia część Polski jest na skraju wyżu znad Zatoki Botnickiej, w strefie mało aktywnego frontu chłodnego, za którym nad ten obszar napływa chłodniejsze powietrze polarne. Pozostała część kraju jest w zasięgu zatoki związanej z płytkim niżem znad Niemiec, w gorącym i wilgotnym powietrzu napływającym z południowego wschodu.

CZWARTEK

Reklama

Dziś najcieplej będzie na zachodzie kraju - tam temperatura sięgnie 31 stopni. W centrum także gorąco: od 29 do 30 stopni. Chłodniej, bo 26 kresek termometry wskażą na północnym-wschodzie kraju. W drugiej połowie dnia możemy spodziewać się burz, lokalnie z gradem. Wysokość opadów do 15 mm. "Na zachodzie, południu i w części centralnej kraju, wystąpić mogą przelotne opady deszczu i burze z gradem" - zapowiada Maria Waliniowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie ulegać nieznacznym wahaniom.

PIĄTEK

W piątek, w związku z bardzo gorącą masą powietrza także nie zabraknie burz. "Wystąpią one niemal w całym kraju, z wyjątkiem województw w północno-wschodniej części Polski", zapowiada synoptyk. Zgodnie z prognozami na krańcach południowo-zachodnich spadnie do 25 milimetrów deszczu. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 kilometrów na godzinę. Termometry w tym dniu wskażą nawet 31 stopni. Tak wysoka temperatura będzie na Dolnym Śląsku, gorąco także na zachodzie i południu - do 30 stopni, a w centrum - 28. Na pozostałym obszarze chłodniej.

SOBOTA I NIEDZIELA

W sobotę i niedzielę temperatura maksymalna bardzo podobna: najcieplej będzie na zachodzie kraju, do 30 stopni, a w centrum - 28 stopni. Natomiast w części północno-wschodniej do 26 stopni. Ochłodzenie nadejdzie we wtorek - tego dnia najcieplej będzie na południu - 28 stopni. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama