Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:34

06:37 18:13

18:36 05:40

15°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr NE 15 km/h
36
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
87% normy
pm 10
66% normy
Jutro 16°C 11°C
Sobota 22°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Bardzo mroźno na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach bardzo mroźno. Minionej nocy temperatury spadły miejscami do minus 20 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie większość bezdomnych szuka schronienia w noclegowniach.

Schroniska nikomu nie odmówią pomocy, ale stawiają jeden warunek - na ich terenie nie można pić alkoholu.
 - Schronisko w Olsztynie jest już przepełnione, ale pracownicy placówki zapewniają, że przyjmą każdego, kto będzie tego potrzebował - mówi pracownik socjalny schroniska Robert Kuchta.
- Osoby bezdomne, które zgłaszają się do nas w czasie, gdy brakuje miejsc w pokojach, kładziemy na materacach na korytarzu. Każda osoba bezdomna, która do nas przyjdzie, dostanie ciepły kąt, strawę, ubranie oraz środki higieny osobistej  - podkreślił Robert Kuchta.
Olsztyńskie schronisko dla bezdomnych już jest przepełnione. Ma 106 miejsc, a jest w nim ponad 150 bezdomnych. Noclegownia w Elblągu jest przygotowana na przyjęcie 120 osób i są tam jeszcze wolne miejsca.
Kolejne miejsca noclegowe są dostępne w elbląskim pogotowiu socjalnym. Prawie wszystkie miejsca noclegowe są zajęte w Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Ełku.
Pracownicy socjali apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób koczujących w nieocieplanych legowiskach lub na klatkach schodowych. O każdym takim przypadku powinniśmy powiadomić straż miejską, która za zgodą bezdomnego zawiezie go do najbliższej noclegowni.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mróz | pogoda | śnieg | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL