Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:55

6:20 18:37

17:321:00

14°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 13°C
 • Ciśnienie 1017 hPa
 • Wiatr SE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
142% normy
pm 10
110% normy
Jutro 18°C 9°C
Niedziela 17°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy w USA

Północno-środkowe stany USA W USA zaatakowała ostra zima. Jest to bardzo rzadkie zjawisko o tej porze roku. Według prognoz zima będzie równie ostra jak ubiegłoroczna, która należała do najzimniejszych w historii Stanów Zjednoczonych.

Zima zaatakowała od Montany poprzez Minesotę, Wisconsin, Illinois i dalej na wschód. W ciągu kilkunastu godzin temperatura obniżyła się o kilkanaście stopni i miejscami wynosi nawet dwadzieścia kresek poniżej zera. Taką aurę przyniósł arktyczny front atmosferyczny znad Alaski i Kanady.

Mieszkańcy tych regionów USA są przyzwyczajeni do takiej pogody, a przede wszystkim do dużych opadów śniegu, ale nie na początku listopada. Nagłe opady śniegu spowodowały zwiększona liczbę wypadków drogowych. W Minesocie było ich w ciągu jednego dnia blisko 500, w tym jeden śmiertelny.

Kira Sandhu, instruktora szkoły jazdy z Minesoty zmuszona była odwołać zajęcia. - Wcześnie rano wyjechałam samochodem na lekcje z kursantami. Jak zobaczyłam, ile jest śniegu, to natychmiast odwołałam łącznie dziesięć godzin zajęć - powiedziała.

Ostre zimowe warunki mają utrzymać się przez najbliższy tydzień. Zdaniem synoptyków to nienormalna sytuacja, gdyż duże opady śniegu wystąpiły m.in. Wisconsin i Iowa, a tam na drzewach są jeszcze zielone liście.

Dowiedz się więcej na temat: zima

Reklama

Reklama