Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:07

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
21% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Atak zimy w USA

Północno-środkowe stany USA W USA zaatakowała ostra zima. Jest to bardzo rzadkie zjawisko o tej porze roku. Według prognoz zima będzie równie ostra jak ubiegłoroczna, która należała do najzimniejszych w historii Stanów Zjednoczonych.

Zima zaatakowała od Montany poprzez Minesotę, Wisconsin, Illinois i dalej na wschód. W ciągu kilkunastu godzin temperatura obniżyła się o kilkanaście stopni i miejscami wynosi nawet dwadzieścia kresek poniżej zera. Taką aurę przyniósł arktyczny front atmosferyczny znad Alaski i Kanady.

Mieszkańcy tych regionów USA są przyzwyczajeni do takiej pogody, a przede wszystkim do dużych opadów śniegu, ale nie na początku listopada. Nagłe opady śniegu spowodowały zwiększona liczbę wypadków drogowych. W Minesocie było ich w ciągu jednego dnia blisko 500, w tym jeden śmiertelny.

Kira Sandhu, instruktora szkoły jazdy z Minesoty zmuszona była odwołać zajęcia. - Wcześnie rano wyjechałam samochodem na lekcje z kursantami. Jak zobaczyłam, ile jest śniegu, to natychmiast odwołałam łącznie dziesięć godzin zajęć - powiedziała.

Ostre zimowe warunki mają utrzymać się przez najbliższy tydzień. Zdaniem synoptyków to nienormalna sytuacja, gdyż duże opady śniegu wystąpiły m.in. Wisconsin i Iowa, a tam na drzewach są jeszcze zielone liście.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy