Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:29

06:34 18:17

18:05 03:20

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 10°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr E 13 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
45% normy
pm 10
30% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 15°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy w Polsce. Prognoza na najbliższe dni

Wraz z nowym rokiem przyszła zima. W najbliższych dniach spodziewane są opady śniegu i mróz.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajduje się w zasięgu niżu znad Estonii, a nad zachodnią dominuje rozległy wyż znad Wysp Brytyjskich. Polska znajduje się na skraju niżu znad Estonii. Z północy napływa mroźna, arktyczna masa powietrza.

Środa

Reklama

Środa w całym kraju będzie pochmurna, z opadami deszczu, śniegu i deszcze ze śniegiem. 

Miejscami na południu prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. W rejonach podgórskich i w Karpatach do 20 cm. 

W całym kraju silnie wieje. Porywy dochodzą do 70 km/h. Na wybrzeżu i na Mazurach wiatr okresami będzie silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 80 km/h, a na wybrzeżu wschodnim lokalnie do 95 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 130 km/h. W górach wystąpią też zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w rejonie Zielonej Góry, Bydgoszczy i Olsztyna do 4 kresek powyżej zera w okolicy Wrocławia.

Czwartek

W czwartek ochłodzenie. Na południu i wschodzie kraju temperatura spadnie poniżej zera. W Katowicach, Rzeszowie i Lublinie termometry pokażą -3 stopnie Celsjusza, a w centrum kraju -1. Na zachodzie kraju koło zera stopni.

Spodziewane jest zachmurzenie duże oraz opady śniegu niemal w całym kraju.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i północnym wschodzie, okresami dość silny, na wschodnim wybrzeżu także silny, w całym kraju porywisty, w porywach na wschodnim wybrzeżu do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

Piątek

W piątek zimowa aura utrzyma się na południu, w centrum i wschodzie kraju. Słupki rtęci spadną poniżej zera. Na Podkarpaciu temperatura wyniesie -4 stopnie Celsjusza. W wielu miejscach możliwe są lekkie opady śniegu.

Z kolei w zachodniej części kraju będzie padał deszcz, a temperatura wyniesie do 3 stopni Celsjusza w Gdańsku i 4 stopni w Szczecinie. 

Weekend

W sobotę spodziewane jest ocieplenie. W całym kraju termometry wskażą powyżej zera stopni, ale będzie pochmurno i z opadami śniegu. 

Jednak już w niedzielę na południu i wschodzie temperatura znów będzie na minusie. W Małopolsce, na Śląsku, na Podkarpaciu, a także w Świętokrzyskiem i na Pomorzu, będzie prószyć śnieg.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne