Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:29

7:15 17:25

17:285:15

6°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1008 hPa
 • Wiatr SW 22 km/h
 • Dla biegaczy
  1
  Fatalne

  Lepiej nie wychodź z domu

 • Dla reumatyków
  1
  Łamie w kościaciach

  Fatalna pogoda dla osób z chorobą reumatyczną

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
72% normy
pm 10
51% normy
Jutro 8°C 2°C
Czwartek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy na północnym wschodzie USA

Północno-wschodnią część Stanów Zjednoczonych nawiedziły siarczyste mrozy. Agencja Associated Press pisze, że w niektórych regionach temperatura odczuwalna spadła nawet poniżej minus 30 stopni Celsjusza, a na Mount Washington nawet do minus 65 stopni.

Meteorolodzy informują o masach arktycznego powietrza, które nadciągnęły nad Nową Anglię. Ostrzegają też, że po fali mrozów możliwe będą zimowe sztormy z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

Niektóre szkoły w Nowej Anglii skróciły zajęcia już w czwartek, a niektóre przesunęły piątkowe zajęcia na późniejsze godziny, żeby uczniowie nie marzli wcześnie rano, czekając na szkolne autobusy.

Reklama

Meteorolog Mike Carmon napisał na blogu, że bardzo niskie temperatury odczuwalne na Mount Washington - najwyższym szczycie na północnym wschodzie USA - wprawdzie się zdarzają, ale w ostatnich latach takie warunki panowały tam w końcu stycznia i w lutym, a nie w połowie grudnia.

Zakłady energetyczne przygotowują się do reagowania w sytuacjach, kiedy walące się drzewa zrywają linie energetyczne. Pracownicy przechodzą specjalne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa pracy na mrozie.

Dla północnej części stanu Nowy Jork wydano na piątek ostrzeżenie przed burzą śnieżną.

Meteorolodzy przewidują, że w całej północnej połowie USA, od Wybrzeża Północno-Zachodniego po Maine i dalej na południe aż po Oklahomę, Arkansas i Wirginię, temperatura będzie w najbliższy weekend znacznie niższa od normalnej o tej porze roku.

W nocy z czwartku na piątek marznący deszcz powodujący gołoledź był przyczyną ponad 100 kolizji w rejonie Oklahoma City. Zginęły trzy osoby. W zachodniej Pensylwanii na oblodzonej autostradzie doszło do karambolu z udziałem 59 pojazdów; kilka osób odniosło obrażenia.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama