Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:22

07:12 17:28

00:14 15:23

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 8°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr SE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

69
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
196% normy
pm 10
146% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy na Podkarpaciu. IMiGW ostrzega

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Instytu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia.

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewidywane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Intensywne opady śniegu potrwają przez całą noc. Przypomnijmy, że w tym regionie intensywne opady śniegu trwaja od piątku. Synoptycy szacują, że od piątku do niedzieli w regionie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 30 cm do 45 cm. 

5 tys. gospodarstw bez prądu

Reklama

W sobotę wieczorem prawie 5 tys. gospodarstw domowych na Podkarpaciu nie ma prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu regionu w powiecie bieszczadzkim i leskim - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

W sobotę rano prądu nie miało ponad 3 tys. odbiorców. Jak dodał dyżurny, energetycy starają się na bieżąco usuwać awarie, jednak ciągle padający śnieg przyczynia się do zrywania nowych linii. "Najtrudniejsza sytuacja jest na południu i wschodzie regionu, gdzie opady są najintensywniejsze" - zaznaczył dyżurny WCZK.

W regionie wszystkie drogi są przejezdne. Jednak kierowcy, szczególnie na południu województwa, mogą spodziewać się na jezdni zalegającego śniegu lub błota pośniegowego.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama