Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:12

7:17 17:23

17:496:27

6°C
 • Przelotne opady
 • Odczuwalna -1°C
 • Ciśnienie 993 hPa
 • Wiatr WNW 26 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

1
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
3% normy
pm 10
2% normy
Jutro 11°C 5°C
Piątek 11°C 5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy na Bliskim Wschodzie

W wielu arabskich krajach śnieg i porywisty wiatr sparaliżowały życie i odcięły od świata wiele miejscowości.W ciągu ostatnich dni zginęły co najmniej 3 osoby. Śnieg jest dla wielu Arabów zjawiskiem spotykanym raz na kilkanaście lat.

Atak zimy był przez media na Bliskim Wschodzie zapowiadany od wielu dni, ale większość krajów w tym regionie i tak została zaskoczona skutkami niskich temperatur i gwałtownych opadów śniegu.
W Libanie wiele górskich miejscowości jest odciętych od świata. W Syrii w miastach Aleppo i Damaszek niemal w całości ustały walki między rządową armią a rebeliantami, walczącymi o obalenie Baszara al-Asada. Rządowe wojska nie dokonują nalotów na pozycje partyzantów, bo zła pogoda uniemożliwia start myśliwców. Zamknięto też dwa główne porty w kraju - w Tartus i Latakii. Opady śniegu spowodowały też potężne opóźnienia samolotów cywilnych w Libanie.

Zamknięto wszystkie szkoły

Reklama


W Jordanii zamknięto wszystkie szkoły, a pracownicy sektora publicznego dostali wolne. Izraelskie władze Jerozolimy niemal całkowicie zamknęły miasto i od kilku dni apelują o niewychodzenie z domów. Na największym w mieście targu w ciągu kilku godzin sprzedano wszystkie grzejniki. W całym Izraelu mieszkańcom w walce z żywiołem pomaga armia. Z kolei w Autonomii Palestyńskiej wprowadzono stan wyjątkowy.
Śnieg pada także w niektórych miejscach w Arabii Saudyjskiej.
Mieszkańcy Bliskiego Wschodu, zaatakowani przez zimę, masowo publikują zdjęcia z ośnieżonych miejsc na portalach społecznościowych. Wielu z nich śnieg widzi pierwszy raz w życiu.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama