Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:59

4:40 20:45

1:490:30

21°C
 • Częściowo słonecznie
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1011 hPa
 • Wiatr WNW 11 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  8
  Dobre

  Warunki atmosferyczne dobre, bardzo małe ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Pogoda sprzyjająca średniej aktywności komarów
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
93% normy
pm 10
65% normy
Jutro 26°C 14°C
Niedziela 27°C 17°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Atak zimy na Bałkanach

Śnieżne zawieje w północnej Serbii sparaliżowały w piątek transport i spowodowały przerwy w dostawie prądu. W Rumunii od niedzieli z powodu mrozów i opadów śniegu zmarło 13 osób. W Bułgarii ofiarą mrozu padły cztery osoby; lód zablokował port w Warnie.

W Serbii żołnierze pomagają w ewakuacji ludzi uwięzionych w samochodach i autobusach. Około 20 osób, które utkwiły w głębokim śniegu na drodze, zostało stamtąd zabranych wojskowym śmigłowcem.

Armia przyszła z pomocą służbom ratunkowym, które od czwartku wieczorem próbują ewakuować około stu osób, którym groziło zamarznięcie w unieruchomionych samochodach na drodze łączącej Belgrad ze Zrenjaninem, 70 km na północny wschód od stolicy.

Reklama

Do niektórych samochodów ratownicy usiłują dotrzeć torując sobie drogę za pomocą buldożerów i ciężkiego sprzętu. Te osoby, których nie udało się jeszcze ewakuować, czekają w dwóch autobusach - również unieruchomionych. "Sytuacja jest krytyczna. Chcemy wydostać stamtąd przed nocą tylu ludzi, ilu się da" - powiedział Goran Nikolić ze służb ratunkowych.

Najtrudniejsza sytuacja jest w regionie Banat w Wojwodinie, gdzie na skutek silnego wiatru powstały tak potężne zaspy na większości dróg, że ruch jest prawie całkowicie sparaliżowany.

W Bułgarii od kilku dni zablokowany jest port w Warnie. Odwołano setki lotów. Szkoły i budynki publiczne zostały zamknięte. W wielu regionach w tysiącach domów nie ma prądu. Ekipy ratownicze nie są w stanie dotrzeć do najbardziej dotkniętych klęską obszarów, bo wiele dróg jest zupełnie zablokowanych przez śnieg.

Na granicy z Rumunią powstały wielokilometrowe korki, w których niektórzy kierowcy spędzili blisko dobę.

W Rumunii od niedzieli utrzymują się arktyczne mrozy. Ruch na drogach paraliżują burze śnieżne. Od poniedziałku w wielu miejscowościach na południu kraju zamknięte są szkoły.

Dowiedz się więcej na temat: zima | Serbia | pogoda

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje