Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:27

07:15 17:24

18:37 10:11

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 2°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
30% normy
pm 10
21% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 2°C

Atak zimy, mieszkańcy zaskoczeni. Największe opady od 1953 r.

Zima zaskoczyła mieszkańców Izraela i Palestyńczyków. Opady śniegu w Jerozolimie, największe od 1953 roku, sparaliżowały w czwartek komunikację miejską, nie kursują też autobusy dalekobieżne, zamknięto szkoły. W regionie zanotowano silne wiatry i ulewy.

Palmy i cyprysy uginają się pod ciężarem śniegu, a na ulicach dzieci, ciesząc się z zimy, lepią bałwany. Śnieg w Jerozolimie spadł już trzeci rok z rzędu. W Galilei zanotowano z kolei opady deszczu, a na wybrzeżu Morza Śródziemnego wiatr osiągał prędkość do 80 km na godzinę.

Na Zachodnim Brzegu Jordanu z powodu silnych opadów śniegu zamknięte są szkoły i budynki rządowe. Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało, że w środę w Strefie Gazy przewieziono do szpitali 30 osób, które ucierpiały w wyniku powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami.

Reklama

Na północy Izraela w czwartek spadło 10 cm śniegu. Nie wyklucza się, że drogi na Wzgórzach Golan mogą być po południu nieprzejezdne - ostrzegło izraelskie ministerstwo transportu. Zaapelowało też do mieszkańców, aby wykorzystywali transport publiczny i nie jeździli prywatnymi samochodami w rejonach dotkniętych silnymi opadami.

Przywódca opozycyjnej Partii Pracy Isaak Herzog zaapelował do premiera i ministra finansów o zapewnienie środków z budżetu na pomoc dla bezdomnych i ubogich. - Kiedy wiele osób cieszy się ze śniegu, tysiące starszych, bezdomnych i biednych ludzi nie stać na ogrzewanie, a nawet na ciepłe koce  - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy