Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:02

07:29 15:24

11:14 18:16

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr NE 7 km/h
39
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
94% normy
pm 10
64% normy
Jutro -3°C -8°C
Środa -4°C -8°C

Atak zimy. Gigantyczny paraliż na drogach

Intensywne opady śniegu na północy Włoch poważnie utrudniły w piątek ruch drogowy i kolejowy. Na niektórych odcinkach dróg w Piemoncie, Ligurii i Emilii-Romanii wprowadzono zakaz ruchu ciężarówek, co spowodowało protesty branży transportowej.

Atak zimy, nazwany przez włoskich meteorologów Big Snow, szczególnie daje się we znaki na drogach w rejonie Florencji, Ceseny i Padwy oraz w Bolonii, gdzie władze zaapelowały do mieszkańców, by z powodu złych warunków na ulicach nie wyjeżdżali na miasto samochodami.

Sypiący bez przerwy śnieg utrudnia ruch na północnych odcinkach Autostrady Słońca, A1. W niektórych miejscach utworzyły się długie kolejki tirów, które drugi dzień z rzędu nie mogą kontynuować jazdy z powodu zakazu poruszania się.

Zarząd autostrad poinformował, że w nocy z czwartku na piątek wielu kierowców ciężarówek zlekceważyło jednak ten zakaz i wyjechało na zamknięte dla nich odcinki. Pracownicy branży transportowej zarzucają zaś drogowcom, że dali się zaskoczyć przez zimę. “My jesteśmy przygotowani, zarząd dróg nie" - mówią kierowcy we włoskich mediach.

Reklama

W Emilii-Romanii i Lombardii doszło do paraliżu komunikacji kolejowej. Odwołano dziesiątki pociągów, inne mają kilkugodzinne opóźnienia.

W Trieście wiejący tam wiatr o nazwie Bora osiąga prędkość 150 kilometrów na godzinę.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama