Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:39

07:06 17:35

17:20 04:09

9°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
30
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
72% normy
pm 10
54% normy
Jutro 13°C 10°C
Środa 18°C 13°C

Atak zimy. Gigantyczny paraliż na drogach

Intensywne opady śniegu na północy Włoch poważnie utrudniły w piątek ruch drogowy i kolejowy. Na niektórych odcinkach dróg w Piemoncie, Ligurii i Emilii-Romanii wprowadzono zakaz ruchu ciężarówek, co spowodowało protesty branży transportowej.

Atak zimy, nazwany przez włoskich meteorologów Big Snow, szczególnie daje się we znaki na drogach w rejonie Florencji, Ceseny i Padwy oraz w Bolonii, gdzie władze zaapelowały do mieszkańców, by z powodu złych warunków na ulicach nie wyjeżdżali na miasto samochodami.

Sypiący bez przerwy śnieg utrudnia ruch na północnych odcinkach Autostrady Słońca, A1. W niektórych miejscach utworzyły się długie kolejki tirów, które drugi dzień z rzędu nie mogą kontynuować jazdy z powodu zakazu poruszania się.

Zarząd autostrad poinformował, że w nocy z czwartku na piątek wielu kierowców ciężarówek zlekceważyło jednak ten zakaz i wyjechało na zamknięte dla nich odcinki. Pracownicy branży transportowej zarzucają zaś drogowcom, że dali się zaskoczyć przez zimę. “My jesteśmy przygotowani, zarząd dróg nie" - mówią kierowcy we włoskich mediach.

Reklama

W Emilii-Romanii i Lombardii doszło do paraliżu komunikacji kolejowej. Odwołano dziesiątki pociągów, inne mają kilkugodzinne opóźnienia.

W Trieście wiejący tam wiatr o nazwie Bora osiąga prędkość 150 kilometrów na godzinę.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama