Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:26

04:37 20:47

19:04 01:00

24°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr WNW 18 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 28°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Alerty IMGW. Ostrzeżenia przed wiatrem i zamieciami dla północy Polski

Intensywne opady śniegu i silny wiatr do 90 km na godzinę prognozowany jest piątek na północy kraju. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. W nocy odczujemy znaczny spadek temperatury.

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla północy w kraju. Mają wystąpić w pasie od Świnoujścia do Suwałk w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Na tych terenach ma wystąpić również silny wiatr, który na Wybrzeżu będzie wiał z prędkością do 90 km/h.

Ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia w całości objęte są województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Kierowcy muszą uważać na oblodzenie na drogach.

IMGW prognozuje w południe przelotny śnieg oraz umiarkowane zachmurzenie dla reszty kraju.

Reklama

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Temperatura o tej porze dnia "będzie się wahać od 3 st. C na Wybrzeżu do -6 na Pogórzu Karpackim".

- W głębi kraju porywy wiatru będą się wahać między 60 a 65 km/h - przekazała synoptyk Małgorzata Tomczuk.

Wieczorny spadek temperatury

Zgodnie z prognozą pogody IMGW wieczorem nastąpi spadek temperatury - w rejonach podgórskich do -8 st. C, w głębi kraju do -4 stopni Celsjusza.

- Wieczorem nad morzem możliwy deszcz ze śniegiem oraz przelotny śnieg. Na Mazurach, Podlasiu i rejonach podgórskich spadnie 5 cm śniegu. W Tatrach i Beskidzie Żywieckim przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 10 cm - wskazała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

W nocy temperatura w rejonach podgórskich wyniesie -10 st. C. "W kotlinach sudeckich -8, na Pomorzu Zachodnim i Mazurach będzie się wahać między -4 a -2 st. Najcieplej nad morzem - 0 stopni Celsjusza" - stwierdziła.

Na Wybrzeżu Wschodnim w nocy porywy wiatru sięgną 70 km/h. Na północnym wschodzie nie przekroczą 60 km/h.

Ta aplikacja mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play »

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | śnieg | IMGW | ostrzeżenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy