Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:28

4:38 20:46

12:370:07

20°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1008 hPa
 • Wiatr WNW 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
82% normy
Jutro 26°C 15°C
Sobota 25°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Alarm w Japonii. Nadciąga Neoguri. Ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia

Do Japonii nadciąga tajfun Neoguri. Ogłoszono już najwyższy stopień zagrożenia. Żywioł zmierza w kierunku archipelagu Okinawy na południu kraju. Amerykańscy dowódcy twierdzą, że to najsilniejszy tajfun od 15 lat

Prawie pół miliona osób wezwano do schronienia się lub do ewakuacji. Zamknięto wszystkie szkoły, odwołano loty, wstrzymano również ruch promów. Prędkość wiatru ma dochodzić do 250 kilometrów na godzinę, a wysokość fal do nawet do 14 metrów.

Reklama

Japońska Agencja Meteorologiczna zarządziła alarm dla głównej wyspy archipelagu, zamieszkanej przez około milion 200 tysięcy osób. Alert objął także pobliskie wysepki Miyako. Rano około 6,5 tysiąca gospodarstw na Okinawie nie miało prądu. W mieszczącej się na wyspie amerykańskiej bazie lotniczej Kadena zdecydowano o ewakuacji części samolotów.

Amerykańscy dowódcy mówią, że to najsilniejszy tajfun od 15 lat. Japońscy meteorolodzy ostrzegają przed śmiertelnym zagrożeniem w związku z Neoguri. Władze wyspy wezwały 480 tysięcy mieszkańców do szukania schronienia lub do ewakuacji. Tajfun Neoguri traci jednak na sile. Początkowo sklasyfikowano żywioł jako "supertajfun". Nad ranem naszego czasu Neoguri znajdował się około 90 kilometrów na północny wschód od wysp Miyako. Oznacza to, że do Okinawy pozostało mu około 200 kilometrów. Tajfun porusza się z prędkością około 20 kilometrów na godzinę. Do jednej z głównych japońskich wysp - Kiusiu - Neoguri ma dotrzeć najwcześniej jutro.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy