Reklama

Powered byAccuWeather.com

Zaskakujące atrakcje Niemiec

Rodzinny urlop w niemieckich miastach. Gdzie jest najwięcej atrakcji dla dzieci?

Wyjazd z dziećmi rządzi się własnymi prawami – zwiedzanie miasta im nie wystarczy, najmłodszym trzeba zapewnić rozrywki, a skoro są na wakacjach, atrakcje muszą być spektakularne. Które niemieckie miasta są najbardziej przyjazne małym turystom? Sprawdziliśmy to.

Reklama

Berlin

Parków rozrywki i miejsc przyjaznych dzieciom nie mogło zabraknąć w stolicy Niemiec. Do niektórych z atrakcji obowiązują wejściówki - najwygodniej będzie kupić je przez internet. Zwiedzanie warto zacząć od Großer Tiergarten, ogromnego parku znajdującego się w samym centrum Berlina. Spacerując tą urokliwą częścią miasta dojdziemy do berlińskiego ogrodu zoologicznego, najstarszego tego typu miejsca w całych Niemczech. Obecnie 35 hektarów terenu zamieszkuje 14 tysięcy zwierząt, dlatego mali turyści z pewnością nie będą zawiedzeni.

Reklama

Ciekawą atrakcją będzie również wjazd na taras widokowy Berlińskiej Wieży Telewizyjnej. To stamtąd ujrzymy najwspanialszą panoramę miasta. W charakterystycznej kuli znajduje się również obrotowa restauracja. Tym, którym mało będzie oglądania architektury z tej perspektywy, polecamy Modellpark Berlin-Brandenburg, czyli park przedstawiający w miniaturze najważniejsze budynki Berlina oraz regionu Brandenburgii.

W drodze powrotnej z Berlina obowiązkowo powinniśmy zatrzymać się na cały jeden dzień (możliwy jest również nocleg) w Tropical Islands. Nazwa nie oszukuje, rzeczywiście przeniesiemy się na tropikalną wyspę z piękną plażą i palmami. To wyjątkowy aquapark, w którym prócz basenów, zjeżdżalni i wodnego placu zabaw, czyli rozrywek typowych dla tego typu obiektów, znajdziemy również lagunę otoczoną tropikalnym lasem, rwącą niczym Amazonka rzekę, przelecimy się balonem, zagramy w mini-golfa i zrelaksujemy się przy tajskim masażu.

Monachium

Kolejnym miastem, w którym dzieci z pewnością nie zaznają nudy, jest stolica Bawarii. Podobnie jak w Berlinie, również w Monachium znajduje się warty zwiedzenia ogród zoologiczny. Hellabrunn Zoo mieści się w południowej części miasta i zajmuje teren liczący aż 40 hektarów. Miejsce to zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić zwierzętom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych, dlatego odbywamy podróż przez wszystkie szerokości geograficzne. 

Starsze dzieci z pewnością zainteresuje Muzeum BMW wraz z centrum wystawowym BMW Welt. To tam można poznać historię znanej na całym świecie motoryzacyjnej marki oraz podziwiać te zabytkowe i nowsze modele, a także futurystyczne prototypy aut i motocykli. Z kolei centrum wystawowe pełni funkcję sprzedażową marek BMW, Mini oraz Rolls-Royce. Tam samochody i motory można obejrzeć z bliska, dotknąć, a nawet zasiąść za kierownicą.

Tuż obok znajduje się Olympiapark München, czyli miejsce, w którym w 1972 roku zorganizowano Igrzyska Olimpijskie. To właśnie tam odbywały się zawody sportowe oraz mieszkali olimpijczycy. Obecnie teren otwarty jest dla zwiedzających, a w obiektach organizowane są liczne wydarzenia i imprezy nie tylko sportowe, ale także kulturalne. Na terenie parku znajduje się jezioro, po którym można pływać łódkami i rowerkami wodnymi.   

Z kolei młodsze dzieci z pewnością będą zachwycone Freizeitpark Märchenwald im Isartal, czyli parkiem rozrywki nawiązujący do bajkowego świata, który znajduje się nieco na południe od Monachium w miejscowości Wolfratshausen. Miejsce oferuje mnóstwo atrakcji: przejazdy karuzelami, zjeżdżalniami, kolejkami górskimi i ciuchcią, a także spotkanie z 260 postaciami z 20 różnych bajek, a to wszystko w otoczeniu pięknej przyrody.

Frankfurt nad Menem

Finansowa stolica Niemiec na pozór nie wydaje się ciekawym miejscem dla najmłodszych turystów. Nic bardziej mylnego - Frankfurt nad Menem oferuje mnóstwo atrakcji. Podobnie jak w poprzednich omawianych miastach, znajduje się tam ogród zoologiczny liczący ponad 4,5 tysiąca zwierząt. Nieopodal zoo mieści się urokliwy Bethmann Park inspirowany chińskimi ogrodami. Piękna pagoda stojąca pośrodku stawu zrobi wrażenie nie tylko na najmłodszych. Warta zwiedzenia jest także miejska palmiarnia, czyli Palmengarten. Znajduje się tam tropikalna roślinność, palmy, niezwykłe kwiaty i kaktusy. Otaczający szklarnię ogród stanowi idealne miejsce na wypoczynek, szczególnie że tuż obok dzieci mogą się pobawić na dużym placu zabaw i przejechać się kolejką wąskotorową. Najmłodszym z pewnością do gustu przypadnie także frankfurcki aquapark Rebstockbad. Podczas gdy będą szaleć w basenach ze zjeżdżalniami, dorośli mogą zakosztować relaksu w termach lub wybrać się na masaż. 

Lipsk

Park rozrywki, w którym rodziny z dziećmi na pewno nie zaznają nudy, znajdziemy również w Lipsku. Liczący aż 30 hektarów Belantis to największy tego typu obiekt we wschodniej części Niemiec. Znajdziemy w nim ponad 60 atrakcji (również wodnych!) podzielonych na osiem stref tematycznych. Możemy udać się na spływ rwącą rzeką w Dolinie Faraonów, zobaczyć świat z lotu ptaka na Plaży Bogów, przenieść się do średniowiecza w Krainie Grafów lub zmierzyć z labiryntem na Wyspie Rycerzy. Coś dla siebie znają zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi goście: to właśnie tu znajdziemy jedną z dziesięciu najbardziej stromych kolejek górskich na świecie. W parku Belantis nie zabraknie oczywiście oferty gastronomicznej, czyli ciekawie zaaranżowanych restauracji i kawiarni. Niezbyt duża odległość od polskiej granicy (2,5 godziny jazdy samochodem) sprawia, że to doskonały pomysł na rodzinny city break.


Artykuł powstał we współpracy z Niemiecką Centralą Turystyki.

materiały promocyjne

Reklama