Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:46

07:21 15:27

02:39 14:47

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr WSW 24 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
29% normy
Jutro 4°C 3°C
Czwartek 5°C -2°C

Najpiękniejsze plaże

Jak zorganizować dziecku czas na plaży?

Wakacje nad morzem zwykle kojarzą się nam z sielanką i relaksem. Niestety, po jakimś czasie maluchy zaczynają się nudzić i nie potrafią same zorganizować sobie czasu wolnego. Co możemy zrobić, by uatrakcyjnić im chwile spędzone na plaży?

Skakanie przez fale, taplanie się w płytkiej wodzie czy budowanie zamków na piasku - dla większości rodzin to niemal cały plażowy repertuar. Nic dziwnego, że bardziej kreatywne i spragnione przygód dzieci szybko zaczynają się tym nudzić. Oto parę propozycji, dzięki którym czas spędzony nad morzem będzie dla naszych pociech świetną zabawą!

Igrzyska Olimpijskie

Wiele osób przychodząc na plażę marzy wyłącznie o leżeniu plackiem i smażeniu się na słońcu. A gdyby tak całą rodziną zorganizować zawody sportowe, składające się z kilku różnych konkurencji? Ilość dyscyplin zależy wyłącznie od naszej kreatywności i dostępnych artefaktów.

Reklama

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa zabraknie takich elementów jak bieg sztafetowy czy skok wzwyż, jednak wcale nie ujmuje to rangi nadmorskim, rodzinnym igrzyskom. Dla podkręcenia atmosfery nie zapomnijmy o prowadzeniu rankingu oraz nagrodach dla zwycięzców. Pamiętajmy również o tym, by czasem pozwolić naszym pociechom wygrać, zwłaszcza jeśli są w wieku, w którym ich umiejętności sportowe dopiero się kształtują.

Jakie dyscypliny powinny znaleźć się w naszym plażowym repertuarze? Oprócz klasycznych sportów takich jak siatkówka czy badminton możemy spróbować swoich sił w golfie, kręglach, bulach, limbo czy skoki w dal. Co lepsze, do żadnej z tych konkurencji nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu!

Piłeczkę do golfa oraz buli możemy zrobić z folii aluminiowej, która zostanie po kanapkach, rolę kija może pełnić patyk lub parasol, a dołki możemy stworzyć z pomocą zakopanych kubeczków. Rolę kręgli mogą pełnić butelki po napojach czy opakowania kosmetyków, a do gry w limbo wystarczą odpowiedniej długości patyki. Przydadzą się nam one również do wytyczenia granic boiska do buli.

Poszukiwacze skarbów

Jeśli nasze dzieci kochają rozwiązywać trudne zagadki, możemy zaangażować je w poszukiwania skarbów. Zabawę tę, w zależności od wieku i zaawansowania uczestników można zorganizować na dwa różne sposoby.

Pierwszy, dedykowany specjalnie dla młodszych pociech, polega na stworzeniu listy rzeczy, które maluch musi znaleźć na plaży. Mogą to być kamyczki, muszelki, patyki, bursztyny czy inne rzeczy, z których znalezieniem bez problemu sobie poradzi. Po zebraniu wszystkich rzeczy z listy możemy usiąść razem na kocu i z pomocą flamastrów dekorować znalezione cacuszka.

Wersja trudniejsza, dla bardziej zaawansowanych poszukiwaczy skarbów będzie wymagała od nas większego zaangażowania. Zanim cała rodzina pojawi się na plaży, my znajdźmy miejsce, w którym zakopiemy słoik z niewielkim skarbem. Następnie zaznaczmy punkt charakterystycznym artefaktem i narysujmy mapę lub sporządzamy listę wskazówek. Dla utrudnienia możemy zakopać kilka słoików, które będą zawierały dalsze wskazówki, gdzie leży skarb. Dobra zabawa gwarantowana!

Gry na piasku

Piasek nie musi służyć naszym pociechom jedynie jako do tworzenia rozmaitych zamków, mostów i fos oraz kopania głębokich dołów. To także świetne zastępstwo dla kartki i ołówka dla prawdziwych artystycznych dusz, ale również doskonałe miejsce do różnych gier i zabaw, gdy już znudzi im się zabawa w małego architekta.

Z pomocą patyka możemy narysować na piasku trasę do gry w klasy lub prostą planszę do gry. Za pionki mogą posłużyć nam kamyki lub muszelki, a zamiast kostki - karteczki z cyframi do losowania. Zasady wymyślamy sami, dlatego nie musimy obawiać się nudy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Plaże w Grecji. Sprawdź średnie temperatury wody i powietrza

Plaże w Hiszpanii. Sprawdź średnie temperatury wody i powietrza

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama