Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:35

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Najpiękniejsze plaże

Majorka

Największa wyspa w archipelagu Balearów jest dobrze znana Polakom za sprawą wycieczek organizowanych przez biura podróży. Dzięki tanim przelotom, bezpośrednio z kraju, na Majorkę można udać się również samodzielnie.

Wyspę warto zwiedzać niezależnie od pory roku.  Śródziemnomorski klimat sprawia, że letnie upały łagodzone są przez bliskość morza, a zimy nie są zbyt mroźne. Od grudnia do lutego, temperatura nie spada tam poniżej 12 stopni.

Latem, między lipcem a wrześniem, termometry pokazują około 30 st. Optymalne warunki (ok. 20 st. Celsjusza) spotkać można w miesiącach wiosennych. Chociaż opady rozkładają się równomiernie przez cały rok (około 6 dni z przelotnymi opadami na każdy miesiąc), to w październiku i listopadzie mogą być nieco bardziej intensywne.

Najsłynniejszą plażą na wyspie jest Es Terenc - oszałamiająca, porównywana do karaibskich wybrzeży. Swoją sławę zawdzięcza lazurowej wodzie, białemu, miękkiemu piaskowi i otaczającym ją skalnym wydmom. Plaża posiada bogate zaplecze turystyczne: bary, restauracje, wypożyczalnie leżaków i sprzętu sportowego oraz podjazdy dla osób niepełnosprawnych. W podobny sposób, turystów zachęca, leżąca na północy, Playa de Muro - odwiedzana w szczególności przez rodziny z dziećmi.

Reklama


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL