Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Kitzbühel - najbardziej znany austriacki ośrodek narciarski na świecie

Świetna infrastruktura narciarska, doskonałe położenie geograficzne i sprzyjająca aura to największe atuty ośrodka Kitzbuhel-Kirchberg. Pewnie właśnie z tych względów jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc zimowego wypoczynku. Tutaj jak nigdzie indziej można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pyszną rozrywkę z najlepszym z możliwych sportowych wyzwań. Zajrzyjcie, a z pewnością nie poczujecie się zawiedzeni.

ROZWIĄZANIE FOTOZAGADKI Z 25 LUTEGO 2016 ROKU:

Waszym zadaniem było odgadnięcie, jaki ośrodek narciarski na świecie widnieje na powyższej fotografii, oraz uzasadnienie, kogo i dlaczego zabralibyście tam ze sobą.

Prawidłowa odpowiedź to: Krimml-Kaskaden niedaleko ośrodka Kitzbühel - Kirchberg (Austria)

Zwycięzcą kolejnej odsłony naszego zimowego konkursu została:  Monika Siedlaczek

Gratulujemy!

Reklama


***

Miejscowi doskonale zadbali o renomę  położonego w austriackim Tyrolu ośrodka Kitzbuhel-Kirchberg. Do odwiedzin zachęca już funkcjonująca w powszechnym obiegu dewiza: "Zanurz się w magicznym świecie nieskończonych możliwości". Trzeba przyznać, że brzmi zachęcająco. Co ciekawe, im więcej szczegółów na temat miejsce poznajemy, tym bardziej chcemy je odwiedzić.

Klucz do sukcesu

Kluczowym atutem jest już samo położenie geograficzne. Tereny wokół regionu narciarskiego zlokalizowane są w bardzo korzystnej północno-zachodniej barierze orograficznej. Właśnie dzięki niej na śnieg w samej dolinie można liczyć  nie tylko w sezonie, ale także poza nim, bo nawet od grudnia do kwietnia.

Co więcej, ze względu na trawiastą powierzchnię aż  do wysokości 200 metrów, nawet stosunkowo mała ilość białego puchu pozwala na uprawianie  zimowych sportów przez bardzo długi czas.

Infrastruktura bliska ideału

Za postawieniem na ośrodek  Kitzbuhel-Kirchberg przemawia również świetna infrastruktura narciarska. Zdaniem fachowców w dziedzinie jest nawet bliska doskonałości. Narciarskie trasy zlokalizowane są pomiędzy Steinberkogel i Pengelstein.

Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wprawieni w szusowaniu miłośnicy zimowego szaleństwa, jak i początkujący adepci nart. Ci pierwsi strome i pełne muld zjazdy znajdą w okolicach Ehrenbachgraben, z kolei ci ostatni na łagodnie nachylone stoki natrafią w okolicach Pengelstein-Nord w kierunku wyciągów Maierl w Kirchberg.

Coś dla mniej wprawnych miłośników nart

Wszyscy ci, którzy poszukują miejsc do uprawiania narciarstwa poza przygotowanymi trasami, również nie będą zawiedzeni. Na taką opcję można liczyć między innymi w okolicach Pengestein-Sud. Oferuje ją konkretnie zjazd do Jochberg.

Mniej wprawni narciarze mogą również wybrać się kolejką linową na Kitzbuheler Horn. Stoki są tam wyraźnie łagodniejsze niż na Hahnenkamm. Należy tylko pamiętać, że biały puch znika tutaj nieco szybciej, ponieważ szczyty wznoszą się stosunkowo nisko - od 762 metrów n.p.m. do maksymalnie 2000 metrów n.pm.

Spragnieni zimowych wrażeń z pewnością nie mogą również narzekać na komunikację.  Przykładowo na teren ośrodka narciarskiego Hahnenkamm wjeżdża się do Kitzbuhel linową kolejką kabinową, wyciągiem krzesełkowym albo też nowoczesną kolejką gondolową.

Trzeci co do wielkości region narciarski w Europie

Co więcej, intratna inwestycja w postaci ośmioosobowej kolejki gondolowej "Ki-West"pozwala dostać się  z Kitzbuhel do jednego z największych austriackich ośrodków narciarskich, czyli Ski Welt Wilder Kaiser Brixental. Biznesmeni zacierają ręce, bo powstał w ten sposób trzeci co do wielkości - po francuskim Trois Valles i szwajcarskim  Portes du Soleil - region narciarski w Europie.

To jednak nie koniec udogodnień. Od momentu uruchomienia kolejki 3S-Bahn pomiędzy regionami Hahnenkamm i Pengelstein oraz Jochberg i Resterhöhe możliwe jest przejechanie całego regionu w obu kierunkach od Aschau do Pass Thurn bez konieczności korzystania z transportu powrotnego bezpłatnym autobusem wahadłowym.

Nie zapomniano również o dzieciakach, młodzieży oraz rodzinach, które dopiero mają za sobą pierwsze szlify w narciarskim fachu. Dla nich przygotowano wyjątkową usługę: W każdej miejscowości regionu narciarskiego w dolinie dostępne są wyciągi szkoleniowe, z których można korzystać bez opłat.

Garść przydatnych danych liczbowych

- Ilość tras zjazdowych sięga 60

- Długość tras zjazdowych sięga w sumie 170 kilometrów

- Trasy łatwe obejmują 69 kilometrów

- Trasy średnie obejmują 77 kilometrów

- Trasy trudne obejmują 24 kilometry

- Ilość tras biegowych wynosi 40

- Wysokość od 800 m n.p.m. do 2000 m.n.p.m.

- Wyciągi są z reguły czynne od 8.30 do 16.30

Ceny


Raj dla snowboardzistów

Kitzbuhel ma coś w zanadrzu również dla narciarzy klasycznych w postaci rozległych tras biegowych oraz dla snowboardzistów. Ci ostatni koniecznie powinni się wybrać do Hahnenkamm i Kitzbuhel Horn. Z kolei pograć w hokeja lub pojeździć na łyżwach można po zamarzniętym jeziorze Schwarzsee, którego powierzchnia sięga aż 8 hektarów.

Zabawa do białego rana

Miłośnicy mocnych, nie tylko sportowych, wrażeń na pewno nie będą żałowali wizyty w Kitzbuhel. W licznych dyskotekach, pubach oraz restauracjach można bawić się do białego rana. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!