Powered byAccuWeather.com

Tego nie znajdziesz w przewodnikach – 7 miejsc w Korei Południowej, które zachwycają

Kraj chirurgii plastycznej, nowych technologii i buddyjskich mnichów - taka jest Korea Południowa. Ale nie tylko - poznaj zaskakujące miejsca, które musisz zobaczyć, zwiedzając ojczyznę Samsunga.

Korea Południowa należy do najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Każdego roku do Seulu przyjeżdża ponad 10 mln turystów, którzy w pierwszej kolejności pędzą do pałacu Gyeongbokgung oraz świątyni konsumpcji, o której śpiewał Psy w znanym hicie - dzielnicy Gangnam. To państwo ma jednak  znacznie więcej do zaoferowania - zachwyca swoją azjatycką odmiennością i niesamowitym rozwojem technologicznym. Dowiedz się, co, oprócz turystycznych punktów obowiązkowych, warto zobaczyć w Korei Południowej.

Wieczór z mikrofonem i szopem praczem

Reklama

Koreańczycy po całym (długim) dniu pracy idą do barów. Ale nie siedzą po prostu przy soju (koreański napój alkoholowy) - czas spędzają aktywnie. Ogromną popularnością cieszą się noraebang, czyli pokoje z karaoke. Ci, którzy nie przepadają za śpiewaniem, mogą wybrać się do pokoju z grami komputerowymi, pokerem lub planszówkami, a nawet kotem, psem czy... szopem praczem!

Po nowy nos do Korei

Być może uroda Koreanek to efekt diety i wielostopniowej pielęgnacji skóry, niemniej jednak faktem jest, że Korea Południowa jest  azjatycka stolica chirurgii plastycznej. I w przeciwieństwie do Europejek i Amerykanek, Azjatki z dumą mówią o tym, co w sobie zmieniły. Turystyka operacyjna jest popularna głównie wśród Chińczyków i Amerykanów. Jeśli akurat nie masz ochoty na botox, możesz skorzystać z powszechnego w Korei peelingu stóp wykonywanego przez obgryzające naskórek rybki Garra Rufa.

Muzeum Złudzeń Optycznych w Seulu

Cała zabawa polega na oszukaniu mózgu za pomocą trójwymiarowych malowideł, mnożących obrazy luster czy pokoju Amesa dającego wrażenie znacznej różnicy wielkości pomiędzy stojącymi w nim osobami. W tym muzeum trzeba robić zdjęcia! Miejsce gwarantuje świetną zabawę.

Tunele Agresji

Pomiędzy Koreą Południową a Koreą Północną znajduje się strefa zdemilitaryzowana. To tu, przy podzielonym linią stole, toczą się wszelkie pertraktacje. Jednak, podczas gdy na górze Koreańczycy negocjują, na dole bracia z północy kopią pod południowcami dołki, a dokładniej - tunele. Tajne przejścia miały służyć do celów szpiegowskich i przerzucania armii. Koreańczycy z Południa dowiedzieli się o istnieniu 4 takich podziemnych przejść, ale ponoć jest ich dużo więcej. Te, które odkryto, po zabezpieczeniu udostępniono turystom do zwiedzania.

Wakacje z mnichami

Nie przepadasz za urlopem w mieście? Seul faktycznie może przytłaczać, ale to nie znaczy, że musisz rezygnować z wyjazdu do Korei Południowej. Możesz wybrać się do jednej ze świątyń buddyjskich, w których organizowane są wczasy wyciszające. Uczestnicy każdego dnia medytują, ćwiczą jogę, uczą się tradycyjnego parzenia herbaty, a nawet sztuk walki - prawdziwa gratka dla miłośników kultury Dalekiego Wschodu.

Azja na surowo

Jeśli chcesz poznać prawdziwą Koreę, musisz się wybrać na najsłynniejszy targ w Seulu - Gwangjang. Na miejscu zjesz za grosze każdą koreańską potrawę. Ponadto możesz tam kupić żywe kraby, ośmiornice, wachlarze, a nawet koreańskie stroje narodowe. Targ dosłownie tętni życiem i powala zapachami przyrządzanych na miejscu potraw. Obowiązkowo trzeba to zobaczyć.

Kawałek Europy w Azji

Warto wybrać się również do europejskiej enklawy w Seulu.  Seorak Village to skupisko kilkudziesięciu francuskich domów, między którymi  znaleźć można restauracje serwujące kuchnię francuską czy włoską oraz piekarnie i kawiarenki ze znanymi nam przysmakami. Po co szukać Europy w Korei? Po paru tygodniach spędzonych w Azji oraz wizycie na targu Gwangjang niektórzy naprawdę tego potrzebują...

Jeśli zastanawiałeś się, czy spędzenie urlopu w Korei Południowej ma sens, teraz już raczej nie masz co do tego wątpliwości, bo choć nie należy ona do największych państw Azji, to dzięki kulturowemu bogactwu nie pozostaje w tyle za Chinami czy Japonią. 

Najlepsze tematy