Powered byAccuWeather.com

Sześć rzeczy, które można zrobić tylko w Korei Południowej

Dlaczego Psy śpiewał właśnie o Gangnam, jak Koreańczycy robią zakupy i dlaczego warto zamieszkać w Sangdo? Dowiedz się, co wyróżnia Koreę Południową.

Turyści kochają Koreę Południową - każdego roku sam Seul odwiedza 10 mln przybyszów z całego świata. Pociąga ich wyjątkowość tego kraju i niezwykły rozwój technologiczny, który widoczny jest tu na każdym kroku. Będąc w Korei, trzeba tego doświadczyć na własnej skórze. Przedstawiamy sześć rzeczy, które oferuje wyłącznie ojczyzna Hyundaia i Samsunga.

Pospacerować po najdłuższym parku świata

Reklama

W Korei Południowej powstał park usytuowany na starej estakadzie - trasa zmieniła się w deptak obsadzony drzewami i kwiatami. Nic więc dziwnego, że ten pomysłowy sposób na zagospodarowanie nieużywanej przestrzeni podbił serca mieszkańców stolicy. Seulski SkyGarden jest obecnie najdłuższym i najwęższym parkiem na świecie.

Zwiedzić najmłodsze miasto świata

Songdo, bo tak nazywa się miasto, o którym mowa, znajduje się 65 km od Seulu. Zostało zaprojektowane w taki sposób, by uniknąć problemów mieszkańców innych azjatyckich metropolii. Jest przestrzennie, zielono, ekologicznie i nowocześnie, mieszkańcom nie dokucza smog ani nie muszą tracić czasu w korkach. W dodatku Ziemia zyskała nowy kawałek lądu - miasto zostało stworzone na sztucznie usypanej wyspie.

Napić się wina z myszy

W Korei Południowej można dostać wino ryżowe z małymi myszkami. Widok jest upiorny - trzydniowe zwierzęta poddawane są rocznej fermentacji w alkoholu. Choć przysmak ten nie należy do najpopularniejszych, to przy odrobinie "szczęścia" można zakupić go na targu. Ponoć nalewka ma właściwości zdrowotne.

Zatańczyć w Gangnam

Prawie trzy miliardy - tyle wyświetleń ma hit Psy, gwiazdy koreańskiego popu. O czym śpiewa? O stylu z Gangnam, czyli najmodniejszej dzielnicy Seulu, zamieszkiwanej przez bogaczy kupujących w najdroższych sklepach i jedzących w najlepszych restauracjach. W Korei Południowej Gangnam jest po prostu synonimem życiowego sukcesu. To miejsce trzeba ujrzeć na własne oczy i obowiązkowo zatańczyć w nim choreografię z teledysku Psy. 


Posłuchać gospel wraz z 26 tys. wiernych

W Seulu znajduje się kościół protestancki liczący prawie 1 mln członków, co czyni go największą parafią na świecie. Sam budynek może pomieścić 26 tysięcy wiernych. Będąc w stolicy Korei Południowej, warto wybrać się na nabożeństwo do Yoido, by posłuchać gospel w azjatyckim wydaniu. Kościół wybudowany został w stylu modernistycznym, a w środku przypomina filharmonię.

Odwiedzić pierwszy na świecie wirtualny supermarket

Korea Południowa słynie z wykorzystywania najnowszych technologii w przestrzeni miejskiej. Nic więc dziwnego, że to właśnie w seulskim metrze znajduje się pierwszy na świecie supermarket, w którym możesz zrobić zakupy, skanując telefonem komórkowym kody QR znajdujące się pod zdjęciami produktów. Następnie płacisz przelewem internetowym, a zakupy dostarczane są prosto do twojego domu.

Nowoczesne rozwiązania, zaskakujące tradycje i niespotykane widoki - tego wszystkiego można doświadczyć tylko w Korei Południowej.

Najlepsze tematy