Powered byAccuWeather.com

Kochają sporty walki i nowe technologie - co Korea Południowa ma do zaoferowania turystom?

Większość osób kojarzy Koreę Południową z nowoczesnymi technologiami i sportami walki. Czy jest to słuszne wyobrażenie? Co jeszcze może zachwycić turystów w tym kraju?

Wysiadając z samolotu na lotnisku w Seulu, każdy turysta zauważy, że Korea Południowa bez zaawansowanych technologii nie byłaby tym samym miejscem. Nie chodzi tu tylko o słynne podgrzewane toalety publiczne, wszechobecne roboty, parkomaty dla rowerów czy maszyny do sprzedaży zupek ekspresowych.

Reklama

Koreańczycy nie wyobrażają sobie życia bez komputeryzacji i wszechobecnego postępu, a przy tym wszystkim nie zapominają również o dbaniu o ekologię. Połączenie innowacji z dbałością o środowisko widać niemal na każdym kroku. Co jeszcze Korea Południowa może zaoferować turystom?

Pokazy i lekcje taekwondo

Być w Korei i nie zobaczyć pokazów taekwondo, to jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla. Nawet jeśli kompletnie nie interesujesz się tą formą rozrywki, warto, abyś zamieścił ten punkt na swojej liście. Pokazy tej koreańskiej sztuki walki to niesamowite widowisko, a jeżeli czujesz się na siłach, możesz spróbować nauczyć się podstaw taekwondo od mistrzów w tej dziedzinie.

Jeśli  podczas pobytu w Korei planujesz typowo duchowe przeżycia, dobrym pomysłem będzie tzw. Temple Stays. Są to wakacje w typowych świątyniach buddyjskich położonych w niezwykle malowniczej okolicy. Tam nauczysz się sztuki medytacji, spróbujesz jogi, poznasz ceremoniał parzenia herbaty i przygotowywania tradycyjnych posiłków, a także odbędziesz krótki trening taekwondo. Decydując się na taką formę odpoczynku pozwolisz sobie nie tylko na niezwykły relaks, ale także zyskasz niezapomniane wspomnienia.

Wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej

Mimo że podróż na granicę pomiędzy Koreą Południową a Północną wydaje się nie być najlepszym pomysłem, w rzeczywistości ta atrakcja cieszy się ogromnym powodzeniem. DMZ jest strefą zdemilitaryzowaną o szerokości 4 kilometrów po obu stronach linii demarkacyjnej. Chociaż w nazwie widnieje słowo "zdemilitaryzowana", w rzeczywistości jest to jedna z najbardziej uzbrojonych granic na świecie.

Wycieczki do DMZ są organizowane przez większość koreańskich biur podróży - nie warto organizować wyprawy na własną rękę, ponieważ większość ciekawych atrakcji jest dostępna wyłącznie dla grup zorganizowanych.

Co można tam zobaczyć? Najciekawszą atrakcją strefy zdemilitaryzowanej jest Strefa Wspólnego Bezpieczeństwa położona w wiosce Panmundżom, podzielonej na dwie równe części linią demarkacyjną. To właśnie tam dochodzi do spotkań przedstawicieli obu Korei.

Warto również odwiedzić były obóz ONZ, w którym można nabyć ciekawe pamiątki związane z Koreą Północną, a także rzucić okiem na Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną z dwóch obserwatoriów położonych w pobliżu.

Inne atrakcje warte odwiedzenia to między innymi tunel wydrążony przez północnokoreańskie wojska, który służył do ataku z zaskoczenia. Oprócz tego można zwiedzić stację kolejową mającą łączyć obie Koree, która czeka na poprawę stosunków między państwami, a także park Imjingak. Przy odrobinie szczęścia w trakcie wycieczki będziesz mógł zobaczyć niezwykłe roboty patrolujące całą strefę zdemilitaryzowaną.

Miejskie łaźnie

Miejskie łaźnie są bardzo popularnym miejscem zarówno dla Koreańczyków, jak i dla turystów. Można je spotkać w całym kraju, nie tylko w Seulu. Najciekawsze są te w Pusan, z których rozciąga się piękny widok na zatokę.

Koreańskie łaźnie to nie tylko sposób na idealny odpoczynek po ciężkim dniu. To także niesamowite sauny i relaksujące zabiegi pielęgnacyjne. Z powodu niezwykłego klimatu, jest to miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta.

Najlepsze tematy