Powered byAccuWeather.com

10 wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Korei Południowej

Korea to kraj, który fascynuje Europejczyków. Ilość koreańskich atrakcji może przyprawić o zawrót głowy. Spędzając tam kilkanaście dni nie sposób zobaczyć wszystkich. Poniżej przedstawiamy listę 10 miejsc, które koniecznie należy odwiedzić będąc w Korei.

1. Seongsan Ilchulbong

Szczyt Seongsan Ilchulbong powstał w wyniku erupcji wulkanicznej ponad 100 tysięcy lat temu. Znajduje się na wschodnim końcu wyspy Czedżu (Jeju). Na  jego szczycie znajduje się ogromny krater, który ma około 600 metrów średnicy i 90 metrów głębokości. Krater otacza 99 ostrych skał, przez co wygląda jak gigantyczna korona. 

Reklama

Jego południowo-wschodnie i północne strony są klifami, północno-zachodnia strona jest pięknym zielonym wzgórzem połączonym z wioską Seongsan Village. Grzbiet jest idealnym miejscem na spacery i jazdę konną. Turyści przyjeżdżają tam, aby oglądać wspaniałe wschody słońca.

2. Ogród Porannego Spokoju

To najstarszy prywatny ogród w Korei Południowej, który zajmuje powierzchnię 30 tys. m2. Każdego roku odwiedza go około 600 tys. osób. Założycielem ogrodu był profesor Sang-kyung Han.

W ogrodzie odbywa się niesamowity Festiwal Światła. Wszystkie drzewa przyozdobione są wówczas w kolorowe lampki, które z pozostałymi elementami ogrodu tworzą wyjątkowe kompozycje.

3. Plaża Hyeopjae

Ta niezwykła plaża rodem z hollywoodzkich filmów znajduje się na zachodnim brzegu wyspy Czedżu. Kusi swoimi przejrzystymi wodami i czystym piaskiem, a także przepięknymi fragmentami skał. Warunki są idealne do nurkowania, nawet dla początkujących. Miejsce to jest lubiane zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, a miłośnicy pięknych zachodów słońca będą się tam czuli dopieszczeni.

4. Pulguksa

Pulguksa to niesamowity buddyjski klasztor zlokalizowany w okolicach miasta Gyeongju. Piękno tej świątyni jest znane na całym świecie. Budowla pochodzi z VIII wieku i wraz z pobliską skalną świątynią Seokguram został wpisany w listę światowego dziedzictwa UNESCO. W świątyni zobaczymy między innymi monumentalne schody i piękną zabytkową bramę.

Świątynia została uszkodzona w 1592 roku podczas wojny Imjin, kiedy wszystkie drewniane konstrukcje świątyni zostały całkowicie spalone. Kamienne ołtarze, mosty, pagody, latarnie i posągi z brązu uniknęły na szczęście strawienia przez ogień i do tej pory są dobrze zachowane. 

Klasztor jest czynny dla zwiedzających przez cały rok z wyjątkiem niedziel.

5. Dongdaemun

Dzielnica Seulu Dongdaemun przepełniona jest centrami handlowymi, które można odwiedzać między 10:30 a 5 rano, choć niektóre ze sklepów pracują przez 24 godziny na dobę. Na terenie kompleksu znajduje się 26 centrów handlowych, 30 tysięcy specjalistycznych sklepów i 50 siedzib producentów.

6. Gyeongbokgung

Każdy kto był w Seulu, poleci także wizytę w fenomenalnym pałacu Gyeongbokgung, powstałym w 1395 roku  - to najpiękniejsza tego typu budowla wybudowana na terenie Seulu. Pałac Gyeongbokgung był głównym legalnym miejscem zamieszkania rodziny królewskiej z dynastii Joseon. Jest to jedyny pałac, w którym zachowały się do dziś wszystkie cztery główne bramy.

Mimo dużej ilości turystów zwiedzających obiekt, nie odczuwa się tłoku ze względu na jego wielkość. Warto na zwiedzanie poświęcić nie mniej niż 2 godziny.

7. Wyspa Namiseom

Wyspa Namiseom w Chuncheon jest słynna przede wszystkim z tego, że  w 2002 roku filmowano tu popularny południowo-koreański serial dramatyczny pt.: "Winter Sonata". Wyspa jest sztucznym tworem,  powstała w wyniku budowy tamy Cheongpyeong w 1944 roku. Swoją nazwę zawdzięcza uznawanemu za bohatera narodowego, generałowi Nami. Nami mając zaledwie 18 lat stłumił rebelię Lee Shi-ae w 1467 roku.  Następnie został fałszywie oskarżony o zdradę króla Sejonu, siódmego króla dynastii Joseona w Korei i został zamordowany mając zaledwie 27 lat.

Zwiedzenie wszystkich atrakcji, jakie oferuje wyspa może zająć kilka godzin, jednak turystom wcale to nie przeszkadza i tłumnie ją odwiedzają.

8. Herbaciane pola Boseong

Boseong jest znany jako stolica zielonej herbaty w Korei. Klimat i gleba stwarzają dobre warunki do uprawy unikalnej zielonej herbaty o wyraźnym smaku i aromacie. Niesamowite pola herbaciane usytuowane w południowokoreańskiej prowincji Jeolla. Z Seulu można na nie dotrzeć w około 6 godzin.

W powietrzu unosi się zapach zielonej herbaty, a kolor pól wprawia w niesamowity nastrój. W ramach zwiedzania można także dogodzić swojemu podniebieniu, ponieważ serwowane są tam pyszne lody z zielonej herbaty Spróbować można także samej, doskonałej herbaty. oraz oczywiście sama herbata.

Herbata zielona Boseong przeszła ścisłą kontrolę jakości rosyjskiego laboratorium biologii medycznej i została oficjalnie uznana za napój odpowiedni do specjalnej diety astronauty.

9. Pusan

Pusan jest drugim co do wielkości miastem w Korei Południowej i jednym z największych portów świata Choć miasto jest portowe, to znajdują  się  tutaj uwielbiane przez Koreańczyków plaże. Najpopularniejszą z nich jest szeroka i piaszczysta Haeundae. Rozciąga się z niej widok na otwarte, lazurowe morze.  Rocznie odwiedza ją ponad milion osób, nic dziwnego więc w tym, że nieomal o każdej porze roku spotkać można tutaj licznych spacerowiczów. Plaża Haeundae jest także często planem filmowym i powstają na niej najlepsze koreańskie produkcje (na przykład katastroficzny film "Tidal Wave". Jedną z głównych atrakcji  miasta  jest świątynia Beomeosa zbudowania w 678 roku oraz targ rybny Jagalchi Wąskie, targowe uliczki pełne są straganów, które aż uginają się od świeżych ryb, skorupiaków i wszystkich stworzeń, które określić można owocami morza. Wszystkie produkty są najlepszej jakości i w dodatku bardzo świeże. Każdy, kto chce skosztować prawdziwego, koreańskiego frutti di mare, musi się tutaj pojawić.  To jednak nie wszystko, co Pusan ma do zaoferowania - miłośnikom gór poleca się wejście na górę Geumjeong, która cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta.

Turyści polecają także odwiedzenie Akwarium w Pusan, w którym zobaczymy niezwykłe gatunki ryb.

10. Park Narodowy Odaesan

Park Narodowy Odaesan został uznany za park narodowy w Korei w 1975 roku. W parku znajduje się łącznie 3 788 gatunków zwierząt i roślin. Niesamowity park zajmuje powierzchnię 303,929 km2.

Na terenie parku poza obszarami zalesionymi znajduje się także mnóstwo świątyń i zabytków, a samo miejsce można zwiedzać na wypożyczonym rowerze, co sprawia, że wycieczka staje się jeszcze przyjemniejsza. Park jest otwarty dla turystów przez cały rok.

Najlepsze tematy