Reklama

Powered byAccuWeather.com

Najciekawsze miejsca w Azji

Marzy ci się wyprawa życia? Fascynuje cię azjatycka kultura? Chcesz ruszyć w podróż po Azji, ale nie wiesz, co warto zobaczyć? Poznaj najciekawsze zakamarki największego kontynentu na Ziemi!

Miasto Lwa

Nie bez powodu Singapur jest nazywany przez wszystkich Bramą Azji. To właśnie z tego miasta-państwa większość turystów rozpoczyna swoją drogę po całym kontynencie. Z Europy możesz dolecieć tu liniami Lufthansa. Miasto Lwa jest nie tylko świetnym centrum przesiadkowym, ale także doskonałym miejscem na intensywne dwudniowe zwiedzanie.

Reklama

Coś, na co zwracają uwagę wszyscy odwiedzający Singapur, to niewiarygodna czystość. Rząd dba o to, by ulice lśniły, a śmiecenie jest karane bardzo wysokimi mandatami. Zaskoczeniem dla przyjezdnych jest również kategoryczny zakaz posiadania gumy do żucia. Ma on na celu wyeliminowanie ciężkich do usunięcia pozostałości, przyklejonych do chodnika lub czujników w metrze.

Co warto zobaczyć w Singapurze? Przede wszystkim Marina Bay ze słynnym hotelem, a także Singapore Flyer, czyli drugi najwyższy na świecie diabelski młyn, z którego możesz podziwiać panoramę Miasta Lwa. Warto przespacerować się również po ogromnym parku Gardens by the Bay, gdzie gigantyczne stalowe konstrukcje wplatają się w okoliczną zieleń.

Będąc w Singapurze grzechem byłoby nie skosztować lokalnych specjałów, będących połączeniem kuchni z całego świata. Na tournée po knajpach dobrze wybrać się nocą, kiedy Miasto Lwa budzi się do życia. W tysiącach restauracji i klubów każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowa zaleta? W każdą środę panie mogą skorzystać z bezpłatnych wejściówek do klubów oraz powitalnego drinka w ramach oferty "ladies night", która obowiązuje w całym kraju.

Jeśli więc zdecydujecie się odwiedzić Singapur, koniecznie wybierzcie się tam samolotem. Z Europy Lufthansa oferuje codzienne połączenie z tym państwem-miastem, nie ma więc obawy o małą dostępność miejsc, zaś wybranie się tam drogą lotniczą pozwoli wam odwiedzić bodaj najlepsze lotnisko świata - Changi, przez który rocznie przewija się ponad 55 milionów pasażerów!

Szanghaj

Nowoczesny klimat utrzymuje się także w Szanghaju. Choć to miasto większości kojarzy się z typową betonową dżunglą, w rzeczywistości między drapaczami chmur nietrudno znaleźć skromne buddyjskie świątynie czy miejskie ogrody zaskakujące bujną roślinnością.

Wizyta w Szanghaju to także możliwość zobaczenia na własne oczy, jak powstają prawdziwe metropolie. Tempo, w jakim rozrasta się miasto można zobaczyć w ekspozycji dostępnej w Centrum Planowania Miasta. Makieta pokazuje, jak będzie wyglądał Szanghaj w 2020 roku.

Oprócz obowiązkowych punktów, takich jak taras widokowy na setnym piętrze Szanghajskiego Światowego Centrum Finansowego, słynnej promenadzie Bund czy ogrodów Yùyuán, warto odwiedzić również Dzielnicę Francuską, by na własne oczy ujrzeć kawałek Europy w dalekim zakątku Azji. Na chwilę zadumy wybierz się do Świątyni Nefrytoweego Buddy, która zdaje się być wklejona pomiędzy ogromne wieżowce. Tam będziesz miał okazje poddać się medytacji i poznać tradycyjne rytuały.

Delhi

Kolejna azjatycka metropolia, która znalazła się na liście najciekawszych miejsc tego kontynentu. Na zwiedzanie Delhi potrzeba trochę czasu ze względu na niemałą ilość atrakcji. Szczególną uwagę zwraca Chandni Chowk - jeden z najstarszych rynków w północnej części miasta. To właśnie tu, pośród barwnych straganów, poczujesz prawdziwy indyjski klimat. Miłośnicy pikantnej kuchni powinni poświęcić chwilę na spacer po Spice Markecie, gdzie zapach przypraw jest tak intensywny, że aż chce się kichać!

Warto pamiętać, że w Delhi znajdują się aż trzy zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Czerwony Fort - pałac Szhaha Dżahana, Grobowiec Humajuna - pierwowzór Taj Mahal oraz pozostałość po pierwszym w Indiach meczecie - minaret Kutb Minar z XIII wieku. Nie można zapomnieć również o Muzeum Gandhiego czy Świątyni Lotosu - jednej z największych świątyń świata, którą rocznie odwiedzają miliony ludzi z całego świata. Ciekawostką jest fakt, że w środku Świątyni Lotosu nie ma żadnych symboli religijnych - dzięki temu każdy, niezależnie od wiary, może się w niej pomodlić.

Jak najprościej dostać się do stolicy Indii? Samoloty Lufthansy latają bezpośrednio z Monachium i Frankfurtu, gdzie dolecisz w ciągu niespełna dwóch godzin z dziewięciu lotnisk w Polsce.

Materiał powstał we współpracy z marką Lufthansa