Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Bezpieczna Zima z PZU

Szklana Góra – Harbutowice. Bez korków i stresu

Rozwianiem fotozagadki nr 13 była Szklana Góra w Harbutowicach. Raj dla narciarzy zaledwie w godzinę drogi od Krakowa? Bez korków i stresu? To możliwe. Szklana Góra w Harbutowicach to wyjątkowe, nowe miejsce, na narciarskiej mapie Polski.


Harbutowice to mała wieś położona w województwie małopolskim, oddalona o około 40 kilometrów od Krakowa, 25 kilometrów w linii prostej. Do Harbutowic dostaniemy się drogą krajową numer 956, co przy normalnym natężeniu ruchu na drogach, daje nam zaledwie godzinę jazdy z Miasta Królów.

Reklama

W Harbutowicach znajduje się Stacja Narciarska Szklana Góra Ski. Sama Szklana Góra ma wysokość 576 m n.p.m. i choć nie jest to wynik, który robi wrażenie, to warunki narciarskie w tej okolicy potrafią być naprawdę wyśmienite.

Szklana Góra Ski to stosunkowo nowy ośrodek narciarski na mapie Polski. Został oddany do użytku 3 lata temu - w styczniu 2014 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem.

Stok o łagodnym nachyleniu i piękne widoki są niewątpliwymi zaletami tego miejsca.

Ośrodek Szklana Góra Ski

Sezon narciarski na Szklanej Górze zaczyna się w grudniu, a kończy w marcu. Wyciągi są czynne od godziny 9 do 21. Przy ośrodku znajduje się parking na 600 samochodów.

Stacja narciarska oddaje do dyspozycji wyciąg krzesełkowy, który ma 800 metrów długości. Stopień trudności tras oznaczony jest kolorem niebieskim, który przypisany jest do łatwych tras. Będzie to więc wymarzone miejsce dla początkujących narciarzy, oferujące bezpieczne warunki jazdy dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z białym szaleństwem.

Dodatkowymi zaletami tras jest ich oświetlenie, naśnieżanie i ratrakowanie.

Narciarze i snowboardziści mogą skorzystać ze szkoły, której instruktorzy poświęcą czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Godzina nauki dla jednej osoby kosztuje 70 złotych. Z oferty mogą jednak korzystać trzy osoby jednocześnie i wówczas cena nauki wynosi 135 zł. Nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa Ratownik Medyczny.

Na miejscu można wypożyczyć także sprzęt. W ofercie ośrodek ma narty, snowboard, a także buty, kijki, czy kaski. Cena za komplet narty+buty+kijki za cały dzień wynosi 40 zł.

Ceny karnetów

Ceny karnetów różnią się w zależności od czasu ich obowiązywania i pory, o której chcemy z nich korzystać. Godzina szusowania kosztuje 30 złotych (25 zł z ulgą dla dzieci, studentów i osób powyżej 60. roku życia). Bardzo opłacalne jest jednak wykupienie karnetu dziennego, za który w dni robocze zapłacimy 70 zł (z ulgą 65 zł), a który umożliwi nam szusowanie w godzinach od 9 do 16. Wówczas godzina białego szaleństwa będzie nas kosztować zaledwie 10 zł. 

Gastronomia

Dla każdego, kto zapragnie odpoczynku przy pysznym posiłku znajdzie się miejsce w pobliskiej Karczmie, w której możemy zjeść gorący żurek, czy bigos, a także ugasić pragnienie.

Ceny za posiłki wahają się od 5 do 23 złotych.

Inne atrakcje

Właściciele stoku dbają o atrakcje zarówno dla dorosłych, jak dla najmłodszych narciarzy.

I tak dorośli mogą cieszyć ucho muzyką góralską, a dzieci dostaną wyjątkową opiekę w postaci... pirata. Stacja organizuje także wyjątkowe konkursy z nagrodami. Na inaugurację ferii w Małopolsce, można było przyjść w zabawnym przebraniu i cieszyć się szusowaniem za darmo. Jak zapewniają organizatorzy możliwa jest również organizacja zawodów narciarskich oraz różnego rodzaju zabaw na śniegu.