Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:40

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
115% normy
pm 10
74% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Wakacje 2016

Japonia - państwo świątyń, neonów i malowniczych krajobrazów

Święta góra Japonii, jej najwyższy szczyt i czynny stratowulkan - o czym mowa? Zdjęcie, które było przedmiotem wczorajszej fotozagadki przedstawiało dumę Kraju Kwitnącej Wiśni - Fudżi. Rozwiązaniem konkursu nr 6 była zatem Japonia.

Podróż do Japonii to z pewnością wyprawa, którą można nazwać podróżą życia. Dlatego wizyta w tym wyspiarskim państwie nie może trwać krócej niż tydzień.

Aby zobaczyć jak najwięcej i dać się uwieść japońskiemu klimatowi, należy dobrze zaplanować kolejne przystanki na mapie podróży. A jest z czego wybierać! Japonia ma do zaoferowania ogromną liczbę wysp, ale prym wiodą tam cztery największe - Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Skupmy się dziś na jednej z nich - Honsiu.

Honsiu to największa wyspa Japonii i siódma co do wielkości wyspa na świecie. Znajdziemy na niej jedną z największych atrakcji turystycznych Japonii - górę Fudżi, a także stolicę państwa - Tokio. Naszą podróż zacznijmy więc w głównym mieście Japonii, którego nie można ominąć podczas wycieczki do tego państwa.

Reklama

Druga Ameryka

Drapacze chmur, neony i miejski zgiełk to synonimy Tokio. To miasto spodoba się wszystkim, którzy cenią sobie miejskie i nowoczesne życie. Gdziekolwiek się tam nie znajdziemy, zawsze spotkamy na swojej drodze coś ciekawego i zaskakującego. Ale jest też kilka miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Rozpocznijmy więc naszą podróż od początku, a więc od godziny 5.00 nad ranem. To właśnie wtedy poczujemy w Tokio prawdziwie japoński klimat. Dosłownie "poczujemy", ponieważ znajdziemy się na największym targu rybnym na świecie. To prawdziwa atrakcja, nie tylko dla smakoszy ryb, ale dla każdego turysty, który z pewnością ujrzy tam to, czym Japonia żyje na co dzień.

Kiedy już poczujemy japoński klimat i zmienimy ubranie pachnące rybami, warto odwiedzić Ryogoku - dzielnicę, w której znajdziemy wszystko, co związane z sumo. Miłośnicy Japonii zapewne nie odmówią sobie przyjemności zobaczenia areny do zawodów sumo, czy licznych knajpek o tejże tematyce.

Co dalej? Ginza - wyjątkowo elegancka, tętniąca życiem i wyszukana dzielnica Tokio. Jest to zdecydowanie jedna z najdroższych dzielnic miasta, w której mieści się wiele markowych domów towarowych, butików i restauracji.

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest też dzielnica Asakusa, w której znajduje się najstarsza tokijska świątynia Senso-ji. To idealne miejsce dla każdego, kto chce bliżej poznać kulturę i wierzenia Japończyków.

Będąc w Tokio nie sposób także pominąć Odaiby - popularnej dzielnicy handlowo-rozrywkowej, położonej na sztucznej wyspie w Zatoce Tokijskiej. Co istotne, wyspa ta jest połączona z centrum Tokio prawdziwym architektonicznym monstrum - Rainbow Bridge. Sama Odaiba oferuje nam mnogość atrakcji i przedstawia uroki nocnego życia Japonii. Coś dla siebie znajdą tam również miłośnicy USA, ponieważ w tej japońskiej dzielnicy ulokowano miniaturową... Statuę Wolności.

Duch dawnej Japonii

Będąc na Honsiu warto również odwiedzić dawną stolicę Japonii - Kioto. W związku z tym, że podczas bombardowań w czasie II wojny światowej, Kioto nie zostało zniszczone, dziś możemy tam podziwiać niezliczoną liczbę świetnie zachowanych zabytków z minionych epok.

Jak na historyczną oazę Japonii przystało, w Kioto zobaczymy liczne świątynie, piękne ogrody i architektoniczne cuda przeszłości.

Na początek - świątynia Kiyomizudera - drewniana świątynia na zboczu góry. To jedno z najpopularniejszych miejsc w Kioto, dlatego nie brakuje tam turystów. W 1994 roku świątynia ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co doskonale oddaje urodę tego miejsca.

Kolejnym zabytkiem Japonii wpisanym na listę UNESCO jest Kinkakuji - Świątynia Złotego Pawilonu. Zewnętrzne ściany świątyni pokryte są płatkami złota, wokół znajduje się wspaniały ogród.

Zasłużoną sławą cieszy się również kompleks świątynny Nanzenji. Oprócz znajdującej się tam jednej z najważniejszych świątyń Zen w Japonii, można podziwiać również malowniczy krajobraz - rozpościerające się wokół góry Higashiyama.

W Kioto nie sposób również pominąć Gion - słynnej dzielnicy gejsz.

Wielki Budda

Kolejnym przystankiem na wyspie Honsiu powinna być Kamakura. Jest to miasto, które podobnie jak Kioto, słynie z dużej liczby zabytkowych świątyń i pięknych ogrodów.

Oprócz takich świątyń jak Kencho-ji, Engaku-ji, czy Tsurugaoka Hachiman-gu, zobaczymy również największy zabytek tego miasta - świątynię Kotoku-in, znaną głównie z posągu Wielkiego Buddy.

Wykonany z brązu, ponad 13-metrowy posąg Buddy to widok obowiązkowy dla każdego turysty.

Świadek wojennej historii

6 sierpnia 1945 roku na Hiroszimę spadła bomba atomowa, pozostawiając po sobie zgliszcza i dziesiątki tysięcy zabitych i rannych. Dlatego, będąc na Honsiu, powinniśmy odwiedzić miasto, które pamięta tragedię minionego wieku.

W centrum Hiroszimy znajduje się Hiroshima Peace Memorial Park. Znajdziemy tam pomnik pamięci zamordowanych podczas wybuchu bomby, a także dokumenty opisujące tragiczne wydarzenia. W parku znajdziemy też ruiny budynku, który jako jeden z nielicznych przetrwał wybuch. Miejsce to nie tylko pozwala pamiętać o ofiarach wybuchu, ale również jest przestrogą dla świata przed bronią masowego rażenia.

Hiroszima daje nam także możliwość szybkiej podróży do kolejnej stacji naszej wycieczki - wyspy Miyajima.

Trwająca ok. 30 minut podróż pozwoli nam bowiem zobaczyć czerwoną bramę wynurzającą się z wody.  Na wyspie znajduje się także szlak na szczyt Mount Misen. Wszyscy fani pieszych wycieczek będą więc wyjątkowo zadowoleni.

Neon na neonie

Osaka - trzecie, co do wielkości miasto Japonii równie mocno jak Tokio, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Pierwszym skojarzeniem z tym miastem są wieżowce i neony w szalonej liczbie. Dlatego pierwszym celem naszej podróży po Osace powinna być dzielnica Namba. To najbardziej rozrywkowa dzielnica Osaki, w której z powodzeniem można się zgubić lub świetnie bawić.

Koniecznym punktem podróży po mieście jest także Osaka Castle. Fosy, mury, cytadele to otoczenie wspomnianego zamku. Jest to jeden z najbardziej znanych zamków w Japonii, cieszący się dużą popularnością wśród turystów i miejscowych.

W Osace nie można pominąć również Universal Studios Japan. Studio znajduje się na nabrzeżu i jest warte poświęcenia nawet całego dnia podróży po Honsiu. Znajdują się tam sektory, w których znajdziemy takie atrakcje, jak: karuzele, roller-coastery, czy ulubione postaci z filmów produkcji Universal Studios - Spidermana, Shreka, czy  Elmo.

W Osace znajduje się także oceanarium Kaiyukan. Jest to jedno z największych oceanariów na świecie, więc wizyta w nim z pewnością nie sprawi rozczarowania. Spacer po tunelu, w którym możemy się poczuć, jak na dnie oceanu i możliwość podziwiania niesamowitych wodnych okazów, to zdecydowanie jedna z najciekawszych atrakcji tego miasta.

Fudżi w pełnej krasie

Ostatnim przystankiem na mapie podróży po Honsiu jest Hakone. To miejscowość położona niedaleko Tokio, z której rozpościera się niesamowity widok na świętą górę Japonii - Fudżi.

Bardzo ciekawą atrakcją Hakone jest też jezioro Ashinoko. Oprócz spaceru po brzegu jeziora, warto także zdecydować się na rejs po Ashinoko, w który zabierze nas prawdziwie piracki statek. Z portu Togendai, w którym podziwiamy jezioro, możemy się również wybrać na kolejkę górską, aby z góry podziwiać malownicze krajobrazy okolicy. W drodze powrotnej polecamy spacer po okolicznych lasach, które znaczenie różnią się od tych w innych zakątkach świata.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy